بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه کلنگی دارای قواعد و قوانین فنی خاص خود می باشد که باید توسط متخصصین ، افراد مجرب و شرکت های معتبر صورت گیرد تا حداقل هزینه را داشته باشیم و در زمان صرفه جویی کنیم. بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی ،در شهرهایی که دارای بافت تاریخی غنی و ارزشمند هستند بیشتر رواج دارد مانند : همچون اصفهان و یزد. چون تلاش بر این میشود که شهر همواره ظاهر و زیبایی خود را حفظ کند.

بازسازی خانه کلنگی

مراحل بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه کلنگی بسته به قدمت بنا و مواد و مصالحی که باید در آن به کار برود ، متغیر است ..معمولا بناهایی که بین 25 تا 30 سال عمر دارند مراحل متفاوتی با بناهای بیش از 30 دارند.هرچه قدمت خانه بیشتر باشد؛هزینه لازم برای مقاوم سازی و تغییر زیربنای ساختمان و بخش های مهم تر داخلی بیشتر و بیشتر میشود.
بخشی از بازسازی خانه مربوط به تعمیرات میشود؛بخش زیادی از این تعمیرات مربوط به تاسیسات لوله کشی آب وفاضلاب ساختمان و سیستم سرمایش و گرمایش می باشد. که درصورت فرسودگی سیستم تاسیسات،نیاز به طراحی جدید آن و بعضا تعویض کلیه سیستم تاسیسات ساختمان می باشد. عملیات نوسازی و تغییر معماری داخلی نیز جزیی مهم از پروسه بازسازی حساب میشود که بهتر است قبل از شروع عملیات توسط متخصصین طراحی انجام شود.


بازسازی ساختمان های قدیمی


ایمنی و رعایت نکات فنی در بازسازی:

ایمنی نیز بخش مهمی از بازسازی است که باز هم در صورت قدمت بالای بنا میزان حساسیت و ظرافت آن افزایش می یابد .بطور مثال در ساخت خانه های بالای 30 سال از سیستم سازه فلزی و سازه بنایی استفاد می شود یعنی مقداری از بازسازی ساختمان توسط ستونهای فلزی و قسمتی توسط دیوار های ضخیم تحمل می گردد که این کار برای بالا بردن استقامت ساختمان انجام میشود. که در هنگام تغییر معماری داخلی و تخریب ،نکات ایمنی خاصی باید رعایت شوند و در صورت هرگونه غفلتو سهل انگاری از موارد فنی و مهندسی موجود ،باعث تخریب کامل ساختمان میشود .

نحوه بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی

در بازسازی خانه های کلنگی و قدیمی هدف طوری باید تعیین گردد که از بحث اصلی خارج نشد . و تلاش شود تا ارزشهای معماری این نوع خانه ها حفظ گردد .گاها میتوان تغییر کاربری مناسبی هم برای آنها تعریف کرد .مثلا گالری یا رستوران .
در سبک و طریقه بازسازی خانه های قدیمی اول از همه :
سازه و ساختار ساختمان خانه و کلیات بررسی شود. و در صورت بنایی بودن راهکاری فنی و بهتری ارائه گردد.
آسیبها ، ضخم ها و فرسودگی های ساختمان یافت و ترمیم شوند .
برای معماری داخلی و دکوراسیون داخلی خانه به فکر طراحی باشید و بر اساس برنامه ریزی و زمانبندی مناسبی که دارید بازسازی آن را انجام دهید .
نوسازی و بازسازی خانه های کلنگی بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است چرا که بسیاری از خانه های قدیمی میراث کهن و فرهنگی هر شهر ی محسوب میشوند که برای حفظ آنها باید تلاش کرد و از جان مایه گذاشت.

میزان تاثیر بازسازی در فروش خانه قدیمی

بسیاری از خانه های کلنگی بخصوص آنهایی که قدمت کمتری دارند در صورت انجام یک بازسازی مناسب ارزشمندتر و نو شده و اگر قصد اجاره و یا فروش را داشته باشید با قیمت بیش از انتظار امکان فروش پیدا میکند .دلیل این کار این بوده است که بیشتر خانه های کلنگی به دلایل که میگوییم طرفداران خاص خود را دارند.
اکثر این خانه ها بزرگ و دلباز هستن
حس نوستالژیک بیشتری را دارند
اصالت داشته و بافت محلی زیبایی دارند
معمولا حیاط و باغچه دارند
در ساختمان خانه های کلنگی آرامش را تجربه میکنید ومشکل همسایه و مشکلات مجتمع ها را ندارند

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه های کلنگی ویلایی

خانه های کلنگی و نوع ویلایی آن ها از پر طرفدار ترین خانه ها هستند چرا که هنوز بسیاری از قشر مردم ترجیح میدهند که در آپارتمان زندگی نکرده و به یاد گذشته های خود در خانه های ویلایی خلوت روزگار بگذرانند و امرار معاش کنند.پس اگر مالک یک خانه ویلایی کلنگی هستید حتما به فکر یک بازسازی مناسب و بهینه باشید و با شرایط بهتر به فروش و یا اجاره آن فکر کنید .خانه های کلنگی ویلایی در صورتی که بتوان اضافه بنایی برای آنها در نظر گرفت بسیار ارزشمندتر خواهند بود. مثلا اضافه کردن یک نیم طبقه و تبدیل آن به یک خانه ویلایی دوبلکس .

هزینه نوسازی خانه کلنگی

هزینه های بازسازی را این موارد تعیین کننده هستند:
قدمت و عمر ساختمان
میزان فرسودگی آن بنا
میزان و مقدار تغییرات بنا


محاسب قیمت بازسازی ساختمان بدانید چیست؟


بهترین راه برای برآورد هزینه بازسازی

بهتر است قبل از اقدام به بازسازی و برآوردهای ذهنی و تخیلی و غیر تخصصی از یک شرکت و یا گروه با تجربه که هم بتوانند طراحی داخلی انجام دهند و هم بازسازی را اجرا نمایند دعوت کنید تا از پروژه شما بازدید به عمل بیاورند. بعداز بازدید هدف و مقصود خود از بازسازی را مشخص کنید و حد توان مالی را نیز با آنها در میان بگذارید.
بعداز انجام طراحی و بررسی تمامی موارد بالا مربوط به پروسه بازسازی و برآورد دقیق و تخصصی هزینه ها و موارد فنی توسط متخصصین ، امر بازسازی و معماری آغاز می شود.
نتیجه گیری
بسیاری از مردم بوده و ترجیح میدهند در خانه قدیمی زندگی کنند. به همین دلیل پروسه بازسازی خانه کلنگی مطرح میشود.وبا استفاده از فرد مجرب و یا شرکت متخصص بهترین کار را میتوان تحویل گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست