بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در تهران از قرن بیست و یکم ظهور کرده است. روش ساخت سنتی ساخت دارای نقایص بسیاری از جمله عدم داشتن فناوری مدرن مدیریت اطلاعاتی سازه‌ای، همکاری ضعیف و عدم توانایی ارزیابی کارایی ساختمان است. در این مطلب، نحوه سیستم سازی طرح اصلاح ساختمانهای قدیمی متمرکز شده است. از مدل سازی اطلاعات ساختمان در طراحی اصلاح ساختار قدیمی ساختمان استفاده شده و عملکرد شبیه سازی و تحلیل شده است. علاوه بر این، آن را در ساخت و ساز عملی استفاده شد. یک ساختمان قدیمی در گوانگدونگ با استفاده از مدل سازی اطلاعات ساختمان به دو منطقه و یک حیاط تقسیم شد.در ادامه با ما همره باشید تا درباره بازسازی ساختمان در تهران اطلاعاتی داشته باشیم.

بازسازی ساختمان در تهران

با توجه به شرایط کنونی غالب بر کشور بسیاری از مردم مخصوصا ساکنین استان تهران ترجیح میدهند که به جای تخریب و ساخت مجدد خانه را بازسازی کرده و در هزینه ها صرفه جویی کنند. با رعایت یک سری از نکات میتوان بازسازی ساختمان در تهران را به بهترین نحو انجام داد.

مزایای بازسازی ساختمان

به دلیل مصرف بالای انرژی و منابع طبیعی از قرن بیست و یکم به بعد توجه به مسائل انرژی و زیست محیطی توجه بیشتری شده است. طبق آمار ، مصرف انرژی در کار ساختمان 50٪ است که، باعث تأثیر زیادی بر مصرف منابع و آلودگی محیط زیست می شود. بازسازی ساختمان های قدیمی می تواند موجب صرفه جویی در منابع و هزینه ها شود که با مفهوم توسعه پایدار مطابقت دارد. روش سنتی ساخت و ساز نقایص بسیاری دارد. از این رو ، دانشمندان عمیقاً روش های بازسازی ساختمان را پیشنهاد داده اند.
نکاتی که با رعایت کردن آنها بیشترین بهره وری را خواهیم داشت :

مدل سازی اطلاعات ساختمان

مدل سازی اطلاعات ساختمان در شرایطی توسعه یافته است که اقتصاد صنعتی ساختمان به سرعت افزایش می یابد و فناوری اطلاعات رایانه ای تا حدی توسعه می یابد.در سیستم مدلسازی بازسازی ساختمان در تهران اطلاعات ، اجزای ساختمان عینی سازی و دیجیتالی می شوند و هر شی باید با پارامترهایی که ویژگی های ساختمان ها هستند توضیح داده شود.

مدل اطلاعات سه بعدی

تجسم می تواند طراحی را سه بعدی کند و یک تصویر واقعی از شی ایجاد کند و علاوه بر این ، می تواند با اجزای سازنده و بازخورد ارتباط برقرار کند. در طراحی ، تجسم می تواند تصاویر موثری را در اختیار کاربران قرار دهد و گزارشات جدیدی را ایجاد کند. استفاده از مدسازی در پروژه های ساختمانی می تواند ارتباط ، اعزام و تصمیم گیری را تحقق بخشد.


هر آنچه باید در مورد محاسب قیمت بازسازی ساختمان بدانید


مدل سازی پارامتری

هر شی دارای پارامترهای مربوط به ویژگی های آن است و ویژگی های اجزا شامل بیشتر اطلاعات می شود. این ویژگی آمار بار کاری ، میزان استفاده از مواد و تجهیزات را در روند ساخت تسهیل می کند.

روشهای متنوع خروجی اطلاعات

مدلسازی اطلاعات می تواند اشکال مختلف اطلاعات را از پایگاه داده مانند رسم دو بعدی و برای تجزیه و تحلیل مهندسی ساخت فراخوانی کند. هر تغییری در مدل می تواند به موقع و با دقت در گزارشات منعکس شود ، که می تواند کارایی ساخت را بسیار بهبود بخشد.

بازسازی ساختمان در تهرانتجزیه و تحلیل عدم قطعیت در مورد بازسازی ساختمان در تهران

به طور کلی ، نقشه های اصلی طراحی ساختمانهای قدیمی که دارای سابقه طولانی هستند ناقص هستند و برخی از داده ها در نقشه ها نمایش داده نمی شوند. بنابراین ، عدم اطمینان در مرحله اولیه طراحی ساخت وجود دارد. به خصوص ، ترک های داخلی و کارهای مخفی کلیدی معمولاً با نقشه ها مغایرت دارند که ممکن است تا زمان ساخت کشف نشوند. این امر منجر به اصلاح نقشه های اصلی طراحی ، تأخیر ساخت و ضایعات خواهد شد.

کاربرد مدلسازی در مدیریت بازسازی ساختمان در تهران

اطلاعات قبلی ساختمان باید قبل از بازسازی ساختمان در تهران جمع آوری شود. اما ممکن است بسیاری از داده ها از بین بروند. از این رو ، برای تکمیل محتوای از دست رفته قبل از بازسازی ، به بررسی سایت نیاز است. یک ساختمان قدیمی در گوانگدونگ چین به عنوان مثال مورد استفاده قرار گرفت. بنایی با مساحت 120 متر × 80 متر مستطیل شکل بود. زمین زیر بنا در شمال زیاد و در جنوب کم و با اختلاف ارتفاع 6 متر بود. مساحت ساختمان 6401.33 مترمربع و مساحت ناخالص ساختمان 13 257.1 مترمربع بوده است.


بازسازی ساختمان های قدیمی


سپردن کار به متخصص

کار را به کاردان واگذار کنید! مهم ترین هزینه ای که آن را ذخیره میکنید زمان برای شماست. زیرا فرد متخصص و مجرب دارای تجربه ی خیلی بیشتری نسبت به شما بوده و در حداقل زمان و با بهترین کیفیت کار باز سازی ساختمان را به شما تحویل میدهد . بازسازی ساختمان در تهران بسیار ساده بوده از این جهت که فراوانی مواد و مصالح به وفور یافت میشود و همچنین بسیاری از طراحان کار بلد در این استان هستند که میتوانند کار شما را به بهترین شکل جلو ببرند.
نتیجه گیری
بازسازی ساختمان با عمل به چند نکته بسیار مقرون به صرفه و آسان خواهد بود.
منبع : www.academic.oup.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست