بازسازی ساختمان در تهران از قرن بیست و یکم ظهور کرده است. روش ساخت سنتی دارای نواقص بسیاری از جمله عدم داشتن فناوری مدرن مدیریت اطلاعاتی سازه‌ای، همکاری ضعیف و عدم توانایی ارزیابی کارایی ساختمان است. در این مطلب، نحوه سیستم‌سازی طرح بر اصلاح ساختمان‌های قدیمی متمرکز شده است.

از مدل‌سازی اطلاعات ساختمان در طراحی اصلاح ساختار قدیمی ساختمان استفاده شده و عملکرد شبیه‌سازی و تحلیل شده است. علاوه بر این، آن را در ساخت و ساز عملی استفاده شد. یک ساختمان قدیمی در گوانگدونگ با استفاده از مدل‌سازی اطلاعات ساختمان به دو منطقه و یک حیاط تقسیم شد.

در ادامه با ما همره باشید تا درباره بازسازی ساختمان در تهران اطلاعاتی داشته باشیم.

بازسازی ساختمان در تهران

با توجه به شرایط کنونی غالب بر کشور ،بسیاری از مردم مخصوصا ساکنین استان تهران ترجیح می‌دهند که به جای تخریب و ساخت مجدد خانه را بازسازی کرده و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. با رعایت یک سری از نکات می‌توان بازسازی ساختمان در تهران را به بهترین نحو انجام داد.

مزایا بازسازی ساختمان

به دلیل مصرف بالا انرژی و منابع طبیعی، از قرن بیست و یکم به بعد توجه به مسائل انرژی و زیست محیطی، توجه بیشتری شده است. طبق آمار، مصرف انرژی در کار ساختمان 50٪ است که، باعث تأثیر زیادی بر مصرف منابع و آلودگی محیط زیست می‌شود. بازسازی ساختمان‌های قدیمی می‌تواند موجب صرفه‌جویی در منابع و هزینه‌ها شود که با مفهوم توسعه پایدار مطابقت دارد. روش سنتی ساخت و ساز نقایص بسیاری دارد؛ از این رو دانشمندان عمیقاً روش‌های بازسازی ساختمان را پیشنهاد داده‌اند.

نکاتی که با رعایت کردن آن‌ها بیشترین بهره‌وری را خواهید داشت

مدل‌سازی اطلاعات ساختمان

مدل‌سازی اطلاعات ساختمان در شرایطی توسعه یافته است که اقتصاد صنعتی ساختمان به سرعت افزایش می‌یابد، و فناوری اطلاعات رایانه‌ای تا حدی توسعه می‌یابد. در سیستم مدل‌سازی بازسازی ساختمان در تهران اطلاعات، اجزا ساختمان عینی‌سازی و دیجیتالی می‌شوند و هر شیء باید با پارامترهایی که ویژگی‌های ساختمان‌ها هستند، توضیح داده شود.

مدل اطلاعات سه بعدی

تجسم می‌تواند طراحی را سه بعدی کند و یک تصویر واقعی از شی ایجاد کند؛ علاوه بر این، می‌تواند با اجزا سازنده و بازخورد ارتباط برقرار کند. در طراحی، تجسم می‌تواند تصاویر موثری را در اختیار کاربران قرار دهد و گزارشات جدیدی را ایجاد کند. استفاده از مدل‌سازی در پروژه‌های ساختمانی می‌تواند ارتباط، اعزام و تصمیم‌گیری را تحقق بخشد.

مدل‌سازی پارامتری

هر شی دارای پارامترهای مربوط به ویژگی‌های آن است و ویژگی های اجزا شامل بیشتر اطلاعات می‌شوند. این ویژگی آمار بار کاری، میزان استفاده از مواد و تجهیزات را در روند ساخت تسهیل می‌کند.

روش‌های متنوع خروجی اطلاعات

مدل‌سازی اطلاعات می‌تواند اشکال مختلف اطلاعات را از پایگاه داده، مانند رسم دو بعدی و برای تجزیه و تحلیل مهندسی ساخت فراخوانی کند. هر تغییری در مدل می‌تواند به موقع و با دقت در گزارشات منعکس شود، که می‌تواند کارایی ساخت را بسیار بهبود بخشد.

بازسازی ساختمان در تهران

تجزیه و تحلیل عدم قطعیت در مورد بازسازی ساختمان در تهران

به طور کلی ، نقشه‌های اصلی طراحی ساختمان‌های قدیمی که دارای سابقه طولانی هستند، ناقص می‌باشند و برخی از داده‌ها در نقشه‌ها نمایش داده نمی‌شوند؛ بنابراین عدم اطمینان در مرحله اولیه طراحی ساخت وجود دارد؛ به خصوص ترک‌های داخلی و کارهای مخفی کلیدی معمولاً با نقشه‌ها مغایرت دارند، که ممکن است تا زمان ساخت کشف نشوند. این امر منجر به اصلاح نقشه‌های اصلی طراحی، تأخیر ساخت و ضایعات خواهد شد.

کاربرد مدل‌سازی در مدیریت بازسازی ساختمان در تهران

اطلاعات قبلی ساختمان باید قبل از بازسازی ساختمان در تهران جمع‌آوری شود. اما ممکن است بسیاری از داده‌ها از بین بروند؛ از این رو، برای تکمیل محتوا از دست رفته قبل از بازسازی، به بررسی سایت نیاز است.

یک ساختمان قدیمی در گوانگدونگ چین به عنوان مثال مورد استفاده قرار گرفت. بنایی با مساحت 120 متر × 80 متر مستطیل شکل بوده؛ زمین زیر بنا در شمال زیاد و در جنوب کم و با اختلاف ارتفاع 6 متر بوده؛ مساحت ساختمان 6401.33 مترمربع و مساحت ناخالص ساختمان 13 257.1 مترمربع بوده است.


بازسازی ساختمان های قدیمی


سپردن کار به متخصص

کار را به کاردان واگذار کنید! مهم‌ترین هزینه‌ای که آن را ذخیره می‌کنید زمان برای شماست. زیرا فرد متخصص و مجرب دارای تجربه خیلی بیشتری نسبت به شما می‌باشد، و در حداقل زمان و با بهترین کیفیت کار بازسازی ساختمان را به شما تحویل می‌دهد. بازسازی ساختمان در تهران بسیار ساده بوده از این جهت که فراوانی مواد و مصالح به وفور یافت می‌شود و همچنین بسیاری از طراحان کار بلد در این استان هستند که می‌توانند کار شما را به بهترین شکل جلو ببرند.

نتیجه‌گیری
بازسازی ساختمان با عمل به چند نکته بسیار مقرون به صرفه و آسان خواهد بود.
منبع : www.academic.oup.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست