دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، در قدیم آشپزخانه ها در کنجی دورافتاده در پشت خانه قرار داشتند ولی امروزه به قلب خانه تبدیل شده اند که افراد را برای آماده سازی غذا و گفتگو جمع می کند، همچنین آشپزی دیگر فعالیتی انفرادی نیست بلکه کاری گروهی است که این امر خود موجب اهمیت دکوراسیون داخلی آشپزخانه  می شود

دکوراسیون-داخلی-آشپزخانه31

وجود میز ناهارخوری،کابینت،هود،یخچال،گاز و دیگر تجهیزات و وسایل در دکوراسیون آشپزخانه این بخش را متفاوت کرده است .آشپزخانه می­تواند اپن یا بسته باشه.
اگر آشپزخانه اپن باشد همون قدری در باقی فضای داخلی خانه تأثیر می‌گذاردکه فضای نشیمن تاثیر دارد.البته برعکس این رابطه نیز وجود دارد، افرادی که در آشپزخانه اپن هستند به باقی بخش­های خانه هم دید دارند.
در نتیجه قسمت­های خانه تأثیر متقابلی بر همدیگه میگذارند.

در ابتدا شما را با چند نوع از سبک هایی که می توانید برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود انتخاب کنید آشنا می کنیم تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک معاصر

خیلی ها سبک معاصر  را با سبک مدرن  اشتباه میگیرند،تمایز این دو سبک کار سختی است.
وقتی از سبک دکوراسیون معاصر حرف میزنیم یعنی پیروی از دکور و طراحی سبکی که در حال حاضر در زمان جاری موجود است .
برای مثال ممکن است هم اکنون ویژگی سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن و دکوراسیون داخلی آشپزخانه معاصر یکی باشد، اما دکوراسیون معاصر ویژگی های دیگری داشته باشد، یا سالهای دیگرسبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه معاصر کاملا یک سبک جداگانه ایی از معاصر شود.
اما اگر بخواهیم درمورد ویژگی های خاص معاصر صحبت کنیم، و آن را از ویژگی های دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن جدا کنیم باید از متریال ها و مدل های آن صحبت کنیم.
لبه های برش خورده ، سادگی رنگ های خنثی ، استفاده از خطوط صاف از ویژگی های سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه معاصر است .

در این سبک به دلیل تاکید بر سادگی بیشتر از رنگ های خنثی، مانند سفید و خاکستری استفاده می کنند ولی باید از یک رنگ تاکید بولد و پر جنب و جوش استفاده کنید
تا یکنواختی محیط را از بین ببرد.وسایلی که در دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده می کنند، استیل است البته همان طور که گفته شد ممکن است ویژگی های دیگری از سبک های دیگر در این سبک ببینید.
در این سبک صندلی ها باید کاملا مینیمال باشند. به طور کلی در آشپزخانه به سبک معاصر بیشترین تمرکز در کارایی و عملکرد آن است و هدف در این سبک این است، که شما بتوانید بدون به هم ریختگی فضا به چیزهایی که نیاز دارید دسترسی پیدا کنید.

دکوراسیون-داخلی-آشپزخانهو

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک مدرن

اولین اصل در این سبک توجه به کاربردی بورن دکوراسیون و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه می باشد.آشپزخانه هایی با کابینت های بدون قاب و کابینت با درب هایی که در آن از پانل های تخت استفاده شده است در این سبک مورد توجه است.

دکوراسیون-داخلی-آشپزخانه1

سبک مدرن بسیار انعطاف پذیر است و در طراحی کابینت ها می توان سلیقه شخصی بیشتری را اعمال کرد.
البته بخشی از کابینت ها در این سبک به تجهیزات جانبی آن برمیگردد.در این سبک چیدمان کابینت ها منظم و متقارن است، بین آن ها فاصله نمی گذارند،از دستگیره های ساده استفاده می کنند و تمام تلاش بر این است که در عین سادگی محیط چشم نواز بشود.
همچنین وسایلی که استفاده می شود براق و ساده است. خطوط افقی و ضخیم است در این سبک هیچ گونه شلوغی وجو ندارد و تزئین خاصی ندارد از هیچ گونه زرق و برقی استفاده نمی شود .
در این سبک درخشش متریال های طبیعی به خوبی دیده میشود. بتن یکی از مصالحی است که در دکوراسیون آن استفاده میشود . در سبک مدرن از رنگ های آرامبخش و روشن به صورت یکپارچه استفاده میشود. بر عکس آشپزخانه های کلاسیک آشپزخانه های مدرن بزرگتر دیده خواهد شد.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک سنتی

آشپزخانه های سنتی با آشپزخانه های کلاسیک آمریکایی شناخته میشوند در این مدل تزئینات زیادی به کار برده می شود .در آشپزخانه های سنتی از چوب و سنگ استفاده میشود.
کابینت ها طاقچه ایی و دستگیره ها فلزی هستند.همچنین می توان از گلیم برای بیشتر سنتی کردن این فضا استفاده کرد.انتخاب کاشی ها یا پارچه هایی با طرح های اسلیمی نیز انتخاب مناسبی می باشد.

انتخاب رنگ به اندازه انتخاب طرح موثر و مهم است.رنگ آبی که از رنگ های محبوب ایرانی ها می باشد در طراحی سبک های سنتی و ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد.
فرش ایرانی یکی از قویترین عنصرهای این سبک به حساب می آید.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک آسیایی :

این سبک یکی از سبک های پر طرفدار محسوب میشود و احساس آرامش به بیننده منتقل میکند.سبک آسیایی دارای جلوه بصری متعادل با فضای زیادی که باعث آرامش و صلح می شود است.
در واقع سبک آسیایی فضایی مینیمال است که با مواد آلی تهیه شده و با نور طبیعی پر شده است.

دکوراسیون-داخلی-آشپزخانه

کابینت ها در این سبک ساده و از جنس چوب هستند و معمولا درب هایی شیشه ای دارند.
پالت رنگ نیز در این سبک باید سفید و خنثی باشند و برای جلب توجه از هم سبقت نگیرند.رنگ های تیره را نیز برای اضافه کردن عمق به فضا بدون برهم زدن آرامش محیط می توان اضافه کرد.

اضافه کردن نور به محیط در این سبک حائز اهمیت است که با بزرگ کردن فضاهای پنجره ها و باز گذاشتن آن ها می توان به این مهم دست یافت.همچنین برای این منظور می توان از شمع و نور مصنوعی هم استفاده کرد.
از عناصر طبیعی همچون کفپوش های بامبو یا الیاف هایی با رنگ طبیعی در دکوراسیون استفاده کنید تا حس آرامش را بیشتر تداعی کند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک ساحلی:

سبک دکوراسیون ساحلی نیز خود به دسته های ساحلی آمریکایی،ساحلی جزایر استوایی و ساحلی مدیترانه ای تقسیم می شوند.
در هر حال وجه اشتراک همه ی آن ها تمایا به رنگ های اقیانوسی،سفید و نورانی خورشیدی،حضور پارچه ها و متریال های طبیعی و استفاده زیاد از نور فراوان می باشد.
این سبک از نامش پیداست اولین چیزی که برای شما یادآوری می کند دریا و ساحل است پس ترکیبی از این رنگ ها را باید در نظر بگیرید

المان هایی که در این آشپزخانه استفاده می شود : ظروف شیشه ایی آبی رنگ ، گیاهان با گلدان های سفید و خاکستری ، دستمال آشپزخانه زرد رنگ و سبک،چوب های تیره و …
دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک تلفیفی
در این سبک ، سبک ها و المان های مختلف را باهم ترکیب می کنند. این سبک 80% به سلیقه و شخصیت خودتان بستگی دارد.

انتخاب کابینت:

کابینت ها در آشپزخانه اولین عنصری هستند که به چشم می آیند پس در خرید کابینت ها باید نهایت دقت را لحاظ کنید.در زیر جهت کمک به شما در این امر برخی ویژگی هایی که در خرید یک کابینت باید در نظرداشته باشید را آورده ایم.
1: سبک کابینت خود را مشخص کنید .
2: نوع چوب و رنگ آن.
3: به نظم و یکپارچگی دقت کنید

جزیره چیست؟
جزیره یک پیشخوان مستقل است که جدا از دیگر کابینت ها و پیشخوان ها می باشد و درست در وسط فضای آشپزخانه قرار می گیرد. این قطعه چندکاره به کارایی آشپزخانه افزوده و ظاهر آشپزخانه  را زیباتر می کند .به همین دلیل بیشتر طراحان و کابینت سازها استفاده از جزیره آشپزخانه در دکوراسیون خانه را توصیه می‌کنند.
مزایای جزیره:
1:در این آشپزخانه ها یک کانتر اضافه خواهید داشت.
2:فضای بیشتر برای نشتن ایجاد می شود.
3:کابینت بیشتری خواهید داشت.
4:می توانید سینک ظرفشویی خود را روی آن قرار دهید .
5:حتی گاز رومیزی خود را می توانید روی آن قرار دهید .

میز-اپن-جزیره

رنگ مناسب برای دیوارهای آشپزخانه

طبق تجربه رنگ مناسب آشپزخانه رنگ‌های گرم و خنثی، و رنگ‌های روشن و شاد بهترین رنگ‌‌ها برای آشپزخانه هستند.همچنین روانشناسی رنگ ها میگوید رنگ‌های تاریک و خنثی، و همه رنگ‌های سرد مثل آبی و سبز، و دیگر خانواده‌های رنگ‌های سرد و خنثی، مثل طوسی و خاکستری مانع ایجاد حس گرسنگی می شود بنابراین استفاده از آن در آشپزخانه مانع پرخوری می شود.
در زیر به اثر استفاده از برخی رنگ ها بصورت موردی اشاره می کنیم.
-قرمز:به محیط نشاط می بخشد-در ترکیب با مشکی فضا را تیره تر می کند-ترکیب آن با استیل ظاهری شیک و مدرن به آشپزخانه می دهد.
-قهوه ای:انتقال احساس ارگانیک بودن مواد غذایی-امکان ست شدن با رنگ های متنوع
-سفید:مدرن و اعیانی-بزرگ تر نشان دادن فضا-آرامش بخش
-زرد ملایم:گرم و صمیمی-امکان ترکیب شدن با انواع کابینت های چوبی-بازتاب نور زیاد
-آبی:راحت تر ست شدن با رنگ پذیرایی-استفاده نادرست از آن موجب بی اشتهایی می شود-ترکییب بسیار عالی با چوب
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست