طراحی نما مدرن ویلا، دقیقا تشابه به لباس آدم دارد . همان‌طور که لباس، اطلاعاتی از هر فرد را به دیگران انتقال میدهد؛ نمای ویلا نیز اطلاعاتی از قبیل: سبک، ساختار، متریال به‌کار رفته شده، خلاقیت طراح و اطلاعاتی از این دست را به دیگران انتقال می‌دهد.نمای و طراحی ویلا، به نوعی هویت ویلا است؛ پس زیبایی آن بسیار حائز اهمیت است و می‌بایست در طراحی آن، نهایت نوآوری و خلاقیت را به کار برد.

معمولا طراحی ویلا با توجه به کاربری تجاری، اداری، تفریحی و… و همچنین بناهایی که در همسایگی‌هایی آن قرار گرفته، انجام می‌شود. باید به این نکته توجه کنید که طراحی نمای یک ویلا، تاثیر ویژه‌ای بر روی زیبا سازی نمای شهر و محله دارد. به همین علت باید از یک‌سری ضوابط شهرداری عبور کند تا مجوز ساخت را دریافت کند.

طراحی نما مدرن ویلا

انواع سبک های طراحی نمای ویلا

نمای مدرن ویلا

سبک مدرن، یکی از انواع سبک‌هایی است که سلیقه بسیاری از طرفداران است . برای انتخاب سبک طراحی نما ، حتما به کاربری ویلا توجه و دقت کافی را داشته باشید . البته در این نوع پروژه‌ها ، نظر، سلیقه و همچنین بودجه کارفرما نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .

نمای کلاسیک ویلا

یکی دیگر از سبک‌ها سبک‌ کلاسیک است. این نوع سبک در کشور ما در هر منطقه‌ و محله‌ای اجازه ساخت ندارد. طراحی ویلا با نمای کلاسیک دارای جزئیات بسیاری است. معمولا سلیقه اکثر کارفرماها سبک کلاسیک است که البته باید به بودجه‌شان نیز توجه کنند. نمای ویلا مانند یک تابلوی نقاشی شده است که هرچه‌قدر جزئیات در آن بیشتر باشد هزینه آن هم بیشتر می‌شود.


طراحی نما با آجر نسوز


طراحی نمای ویلا با نوع کاربری‌های متفاوت

ویلا‌ها را با توجه به طراحی ویلا و مسکونی بودن به دو دسته اصلی تقسیم کرده‌ایم.

نمای بیرونی ویلا مسکونی

همان‌طور که در بالا نیز گفته شد، نمای ویلا از آن دسته‌ طرح‌هایی است که ضوابط خاص خود را دارد و اگر رعایت نشود؛ شهرداری اجازه ساخت نخواهد داد . یکی از این ضوابط در طراحی ویلا ‌های مسکونی، توجه به نماهای ویلا‌های همسایه های بغلی است . که باید مطابقت داشته باشند. که این قانون به تازگی و چندین سال است که درحال اجراست

نمای بیرونی ویلا ویلایی

ویلا‌های ویلایی معمولا یک ملک شخصی را شامل میشوند و مسلما طراحی نما در آن‌ها آزادتر است.

نورپردازی در طراحی نما ویلا ویلایی
یکی از ملاک هایی که باعث زیبایی دوچندان نما خصوصا در شب می‌شود، نورپردازی است. سعی کنید حتما در طراحی‌های خود از نورپردازی استفاده کنید تا طرح‌های خاص و مطلوبی را ایجاد کنید.

متریال انتخابی برای نمای ویلا

اگر بهترین نما را طراحی کنید اما مصالح انتخابی از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، طراحی شما به نتیجه‌ای که مدنظرتان است نمی‌رسد. در ادامه اصلی‌ترین مصالح مورد استفاده برای نمای ویلا را معرفی می‌کنیم.

طراحی نما مدرن ویلا

کاربردی‌ترین متریال ها برای نمای مدرن ویلا

سنگ‌های طبیعی

سنگ‌های آهکی و آذرین از نمونه سنگ‌های طبیعی هستند که قابل استفاده در نمای ویلا میباشند .

نمای شیشه‌ای

شیشه، از آن مصالحی است که هیچ‌گاه از نمای ویلا نمیوئ آن را جدا ساخت .

نمای آجری

آجری‌های شیلی، آجرهای رسی از نمونه آجرهای استفاده شده در نما هستند که به شکل قابل‌توجه‌ای از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می‌کند.


طراحی نما ساختمان قدیمی


نماهای رومی

در این نوع نماها، از سبک کلاسیک به همراه سنگ‌های طبیعی یا سیمان استفاده میشود.

نماهای چوبی

معمولا به دلیل شرایط جوی که وجود دارد، در طراحی ویلا، از چوب ترموود (حرارت دیده) استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست