طراحی نما چیست؟

طراحی نما ساختمان معمولاً به جلوی یک ساختمان اشاره دارد. این قطعه ای جدایی ناپذیر در طراحی کلی ساختمان است. این فرصت را برای ایجاد نوعی شخصیت چذیری برای خود ساختمان فراهم می کند. نماها می توانند در اشکال و اندازه های مختلف باشند و این واقعاً فرصتی برای معمار است که با جان بخشیدن به یک ساختمان استعداد خود را به نمایش بگذارد. اگرچه یک نما اغلب با ساختمانهای قدیمی و ساختمانهای معتبر در ارتباط است ، اما هر ساختمانی می تواند طراحی نما قابل تشخیص ایجاد کند.
بسیاری از ساختمانها و سازه‌های ذکر شده در مناطق حفاظتی ممکن است محدودیت‌هایی در تغییر نمای خود داشته باشند. این اهمیت آنها را نه تنها به ساختمان بلکه برای جوامع محلی و محیط نشان می دهد.

طراحی نما

در اینجا علاقه‌مند هستیم نشان دهیم که چگونه معماری و ساختمانهای مدرن می‌توانند از طراحی‌نما برای بهبود ساختمان استفاده کنند. یک طراحی ساده و در عین حال زیبا می‌تواند شخصیت یک ساختمان و نحوه درک آن را تغییر دهد. این قدرت طراحی و این چیزی است که ما بی وقفه در ایجاد آن کار می کنیم بسیار کاربردی .

چرا طراحی نما ساختمان مهم است؟

طراحی نما مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر ریتم و زیبایی است. تعداد زیادی از ساختمانها دارای طرحهای استاندارد و مطابق با مقررات ساختاری هستند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند ، و به آن بسنده می کنند. این تأثیر مخربی بر مکانهایی که در آنها زندگی می کنیم دارد.
طراحی نما علاوه بر زیبایی از نظر اثر بخشی ، نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند دادن طراحی ساختمان در قسمت بیرونی با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد ، ایده ها و طراحی ، یک نمای ساختمانی می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند.

طراحی نما

طراحی نما و دیوارهای داخلی می توانند به چیزهای مختلفی برای یک معمار کمک کنند. در اینجا تمام موارد ممکن را با الوار برای نمای ساختمان به نمایش گذاشته ایم.
روکش‌های الوار به دلیل داشتن مشخصات زیست محیطی، هزینه، ویژگی‌های نصب و سهولت استفاده، ماده‌ای مناسب برای این کار هستند. روکش‌های چوبی به ما امکان ایجاد نماهایی را می‌دهد که برای ساختمان ارزش ایجاد می‌کنند، همچنین زیبایی‌های آن دوچندان می‌شود. توانایی ما برای استفاده از الوار برای ترکیب ساختمان به طور طبیعی در مکان چیزی است که ساختمان را به سطح بعدی می رساند.


دکوراسیون نشیمن


روکش ها

طراحی نما چوبی به معمار اجازه می دهد جزئیات فوق العاده‌ای ایجاد کند که با سایر مواد امکان پذیر نیست. این باعث می‌شود که یک پایان بسیار تمیز و مرتب برای یک ساختمان ایجاد شود ،که به ایجاد یک پایان کلی بسیار حرفه‌ای و چشمگیر کمک می کند.
از روکش‌های الوار می توان برای ایجاد الگوها یا توهمات روی دیوار استفاده کرد یا در کنار مواد ناهموار و روستایی از آن استفاده کرد تا ظاهر متضاد زیبایی ایجاد کند.
نوع روکش‌های چوبی نیز می تواند سهم بزرگی در شکل گیری شخصیت ساختمان داشته باشد.
گونه‌های رنگ و شکل چوب بسیار بر اثر بخشی نما تأثیر می‌گذارد. این فرصت‌ها را برای ایجاد تضادها و طراحی‌های هوشمندانه فراهم می‌کند که از ویژگی‌های طبیعی روکش الوار استفاده می‌کند.

آیا قانون خاصی برای طراحی نما وجود دارد؟

هیچ قانون یا فرایندی وجود ندارد که شما در هنگام طراحی نما باید از آنها پیروی کنید. این کاملاً به خود شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای نمایش شخصیت در ساختمان است. طراحی نماس از ویژگی هایی است که هم خانه ها و هم ساختمانهای تجاری می توانند از آن استفاده کنند.
از آنجا که افراد بیشتری در برابر طراحی خسته کننده و سازه های استاندارد ساختمان اذیت می‌شوند، نمای ساختمان به احتمال زیاد به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تبدیل می شود.

الوار سرو قرمز غربی کانادایی

سرو قرمز غربی کانادایی گونه ای از الوار است که نتایج شگفت انگیزی به همراه دارد و از جهتی بسیاری از خواص آن بی نظیر است. از لحاظ دوام ، مقاومت در برابر پوسیدگی و سنگینی بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، همچنین دارای ظاهری خیره کننده و ایده آل برای ایجاد یک نمای مدرن است.

طراحی نما

چوب سرخ اروپایی

چوب سرخ اروپایی با تراکم متوسط 520 کیلوگرم بر متر مکعب گونه ای قوی و نسبتاً سخت از الوار است. اگرچه مانند سایر گونه ها از نظر طبیعی ماندگار نیست ، اما با ارائه 30 سال ضمانت در برابر عوامل طبیعی می توان از آن استفاده کرد.


طراحی نما کلاسیک


لارچ سیبری

لارچ سیبرین یک چوب نرم با تحمل متوسط است. رنگ آن می تواند از چوب قهوه ای تیره تا چوب سفید باشد اما در صورت عدم محافظت مناسب به محض اتمام نصب نما ، رنگ آن تا خاکستری نقره ای میرسد.

نتیجه گیری
طراحی نما از جمله مواردی است که در ابتدای ورود به ساختمان درمعرض دید است و اصل مهمی در شخصیت دهی به بنا است. به این دلیل استفاده از مواد و مصالح مرغوب در آن بسیار اهمیت دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست