قیمت ایزوگام و قیرگونی

قیمت ایزوگام و قیرگونی به عواملی مثل مساحت و متراژ کار، نوع مصالح مورد نیاز، حمل و نقل و ایاب و ذهاب و همچنین وجود نیاز به زیرسازی و آماده سازی، بستگی دارد. هر کدام از انواع مختلف ایزوگام مثل تک لایه و دو لایه شامل تیشو و پلی استر و یا ایزوگام با روکش آلومینیوم از لحاظ قیمت خرید با هم تفاوت دارند. اما دستمزد نصب شان تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد.

 

قیمت ایزوگام و قیرگونی

ایزوگام به عایق های آماده نم و رطوبت میگویند که در انواع ساختمان ها و محل های مختلف آن ها از جمله سرویس بهداشتی، استخر، حمام، دیوارها و پشت بام ها نصب می‌ شود. این عایق در واقع جایگزین مناسبی برای شیوه سنتی انواع قیرگونی است که از نظر نصب و دوام و ماندگاری مزیت بیشتری نسبت به شیوه قدیمی آن دارد. ایزوگام شامل ورقه‌‌ها و الیافی از جنس پلی‌استر، آلومینیوم و یا تیشو است که با قیر به هم متصل شده‌اند. البته در ایزوگام همچنان ماده اصل تشکیل دهنده عایق همچنان قیر است. از این نوع عایق برای کارهایی چون ضد رطوبت کردن پی و فونداسیون ساختمان ها و در عایق کردن پشت بام ها، استخرها، کانال های آبیاری، مخازن، سدها و پل ها استفاده می شود.

در مورد نصب اسفالت و قیرگونی در تهران بیشتر بخوانید

تاثیر ابعاد و متراژ بر قیمت ایزوگام و قیرگونی

متراژ یا در واقع مساحت فضای ایزوگام اولین و مهم اصلی ترین عامل در برآورد قیمت نصب ایزوگام است. متخصصین قیمت گذاری را به صورت متری انجام می دهند. متراژ فضا میزان پوشش ایزوگام مورد نیاز را نشان می‌دهد، از این جهت در واقع بر هزینه خرید تاثیر می‌گذارد. هر چه مساحت کار نصب ایزوگام بیشتر باشد و در متراژهای بزرگتر، قیمت نصب ایزوگام کمتر می‌ شود. معمولا فروشندگان ایزوگام شرایط و نیروی نصب ایزوگام را هم فراهم می‌کنند و رقم معقولی را برای قیمت ایزوگام با نصب پیشنهاد می‌کنند.

تاثیر حمل و نقل بر قیمت ایزوگام

هزینه عمده دیگر اجرا و نصب ایزوگام قیمت حمل و نقل پوشش های ایزوگام و کپسول ‌ها و سایر لوازم مورد نیاز برای نصب به محل است. معمولا قیمت ایزوگام و قیرگونی با محله مشتری تغییر می‌ کند. هرچه رساندن مصالح و لوازم ایزوگام به محل زحمت بیشتری ببرد هزینه حمل و نقل را افزایش خواهد داد. اگر سطح کار متراژ خیلی بالایی داشته ‌باشد به طوری که برای حمل و نقل تجهیزات مورد نیاز به بیشتر از یک ماشین نیاز باشد طبیعتا هزینه جابه جایی افزایش پیدا می‌ کند و مبلغ نهایی قیمت نصب ایزوگام هم بیشتر خواهد بود.

 


نصب ایزوگام و قیرگونی


 

قیمت ایزوگام و قیرگونی

قیمت ایزوگام و قیرگونی با توجه به روش اجرا، میزان مهارت عایق کار و هم چنین کیفیت کار و مواد اولیه قیر مورد استفاده تعیین می شود. قیرگونی بخش‌های مختلف ساختمان به منظور درزگیری و عایق‌بندی جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب انجام می‌شود.  اطلاع از آخرین قیمت قیرگونی در تهران به صورت مستقیم از طریق کارشناسان مرکز خوارزم سازه بدون هیچ گونه محدودیتی به صورت کاملا شفاف امکان پذیر است. قیمت های قیرگونی با توجه به فاکتور هایی نظیر روش اجرا و رعایت استاندارد های اجرا قیرگونی تعیین می شود.

قیمت ایزوگام و قیرگونی

روش های اجرا قیرگونی کف ساختمان

قیرگونی کف ساختمان از روش های متداول به منظور عایق بندی و مقاوم سازی بنا به شمار می رود. در صورت اجرا اصولی این روش باید شاهد افزایش عمر بنا و هم افزایش مقاومت سازه های ساختمانی بود. قیمت ایزوگام و قیرگونی به نسبت هزینه‌ی بازسازی و تعمیر بنا به صرفه تر بوده. قیرگونی کف ساختمان از تغییر شکل ظاهری بنا جلوگیری می کند. در نتیجه این روش را باید به عنوان یکی از بهترین و در عین حال باصرفه ترین روش های مقاوم سازی ساختمان به شمار آورد.ترکیب فایبرگلاس و حصیر با قیر، ترکیب اولیه قیرگونی است. این ترکیب نییز به عنوان یکی از ترکیبات های بسیار قوی در برابر رطوبت شناخته می شود. استفاده از قیرگونی در سطوح مختلف در یک ساختمان، نقش مهمی در کاهش آسیب های ناشی از ورود رطوبت و آب به بنا دارد.
موارد استفاده‌ی ایزوگام را بشناسید.

قیرگونی کف ساختمان

روش قیرگونی کف ساختمان با در نظر داشتن یک عامل بسیار مهم، یعنی عمر ساختمان انتخاب می شود. کارشناس و نصاب قیرگونی با در نظر گرفتن این موضوع، از روش قیرگونی سنگین یا قیرگونی سبک استفاده می کند.استفاده از قیرگونی کف ساختمان برای پوشش این سطح باعث مدیریت هزینه های مالی می شود. در نتیجه این روش به عنوان یک گزینه کاملا رقابتی به شمار می آید.


ایزوگام و قیرگونی با بهترین قیمت


قیمت اجرا قیرگونی پشت بام

قیرگونی پشت بام روش فوق العاده مطلوبی در حوزه عایق بندی به شمار می آید. این روش با توجه به هزینه های مقرون به صرفه و مدت زمان کوتاه جهت اجرا در پشت بام گزینه مناسبی برای ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و غیره است. انجام روش قیرگونی پشت بام در فصل تابستان با توجه به گرما هوا و وجود شرایط ایده آل برای تثبیت عایق کاری توسط کارشناسان خوارزم سازه به مشتریان پیشنهاد می شود. قرارگیری یک لایه گونی در سطح پشت بام بین مراحل قیرکاری، باعث مقاوم شدن قیر و در نتیجه عدم نیاز به تعمیر آن پس از یک دوره زمانی کوتاه می شود. قیرگونی پشت بام از انواع روش در فرایند ایزوله کردن سطح ساختمان به شمار می آید.

ایزوگام و قیرگونی پشتبام ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست