هر آنچه باید در مورد محاسب قیمت بازسازی ساختمان بدانید

محاسب قیمت بازسازی ساختمان بدانید چیست؟

محاسبه قیمت بازسازی ساختمان، فرآیند پیش بینی ساخت یک سازه فیزیکی است. این مرحله بسیار ضروری است و یکی از مهمترین مراحل ساخت است. برآورد کننده ها باید حداکثر دقت را داشته باشند زیرا اگر هزینه های مستقیم و غیرمستقیم برآورد شده برای پروژه حتی با اندک مبلغی کاهش یابد ، حاشیه سود (مربوط به پیمانکاران) تحت تأثیر قرار می گیرد ( زیاد یا کم می شود ). هر پروژه موفق با برآورد دقیق هزینه شروع می شود. در پایان این مطلب ، شما اصول تخمین را خواهید دانست و اهمیت نقش آن را در ارائه پروژه های موفق ساخت و ساز تجاری می آموزید.

محاسبه قیمت بازسازی ساختمان

چرا برآورد مهم است؟
برآوردهای دقیق باعث برنده و موفق شدن پروژه ها و مشاغل جدید برای شرکت ها می شود. در مرحله محاسب قیمت بازسازی ساختمان پیشنهاد ، اسناد ساخت ، برخاستن و سایر هزینه های مستقیم استفاده می شوند تا برآوردگرها بتواند تقریب هزینه های مشاغل را تعیین کند. مشتریان و سازندگان به دلیل تأثیر مالی و هزینه های زیاد و عدم اتمام پروژه ، خیلی نگران قیمت یک پروژه هستند. به نفع هر دو طرف است که وقت خود را صرف تحقیق و برآورد هزینه کنند. هیچ کس نمی خواهد ضرر کند .همچنین برآورد ساخت و ساز ابزاری مفید در مدیریت پروژه را نیز فراهم می کند.

برآورد هزینه اجزای کلیدی است

برآورد هزینه برای یک پروژه بسته به نوع ، اندازه و دامنه پروژه معمولاً بر عهده مسئول برآوردگر پروژه ، مدیر یا سایر کارکنان است. هر پروژه به طوری که یک برآورد کننده برای اندازه گیری مواد و مصالح ، زمان و نیروی کار نیاز دارد متفاوت است. برآورد کل هزینه ها و هزینه های یک پروژه از ابتدا تا انتها با اوست. روش های زیادی برای محاسب قیمت بازسازی ساختمان ، اما برآوردگرهای بزرگ آنها را در هزینه های مستقیم و غیرمستقیم طبقه بندی می کنند.
هزینه های مستقیم به نوعی از مخارج گفته میشود که مستقیماً برای یک فعالیت خاص در کارهای ساختمانی پاسخگو هستند. چند نمونه از این هزینه های مستقیم عبارتند از:

– مواد و مصالح
– کارگران
– تجهیزات و وسایل مورد نیاز

 


بازسازی ساختمان های قدیمی


هزینه های غیر مستقیم به نوعی از هزین گفته میشود که مستقیماً برای فعالیتهای خاص ساختمانی اختصاص داده شده اند. این موارد را هزینه های سربار هم می نامند. نمونه هایی از هزینه های سربار پروژه عبارتند از:

– کنترل کیفیت

– هزینه های امنیتی

– خدمات رفاهی

– هزینه های اداری

– ساختارهای موقتی

– هزینه ها و مجوزهای حقوقی

 

سطح دقت در محاسب قیمت بازسازی ساختمان

هزینه های برآورد شده در مراحل اولیه یک پروژه دقت کمتری دارند و هزینه های مورد انتظار بعداً از اطمینان بالاتری برخوردار هستند. دامنه ها در ابتدای پروژه بیشتر می شوند و با پیشرفت پروژه محدود می شوند. برآورد هزینه های پروژه با مشخص ودقیق بودن دامنه در زمان برآورد مشخص می شود. تخمین هزینه ها در این قسمت از سطح 1 تا سطح 5 طبقه بندی شده است :

محاسبه قیمت بازسازی ساختمان
سطح 1: میزان بزرگی

برآورد محاسب قیمت بازسازی ساختمان بسیار حائز اهمیت است که قبل از تعریف پروژه مطرح است. این صرفاً براساس قضاوت متخصص و هزینه های قبلی پروژه های مشابه است. دامنه معمول در این سطح از -25 تا – 75 درصد است.

سطح 2: برآورد متوسط

هدف اصلی از برآورد میانی تعیین امکان اجرای پروژه از مفهوم پروژه عمومی است . پروژه های بزرگ تجاری این نوع تخمین را شامل میشوند زیرا آنها از اطلاعات برای تصمیم گیری در مورد ادامه 0 یا کنار گذاشتن پروژه استفاده می کنند.

سطح 3: برآورد اولیه

این برآورد از یک دامنه تا حدودی دقیق برای محاسب قیمت بازسازی ساختمان می کند. این به اندازه کافی و مکفی است که به عنوان مبنای تأمین اعتبار پروژه مورد استفاده قرار می گیرد و گاهی اوقات ، بودجه های پروژه صرفاً بر اساس برآورد اولیه مجاز هستند. بنابراین ، لازم است تا آنجا که ممکن است دقیق باشد تا بین موارد تفاوتی نباشد.

سطح 4: برآورد اساسی

برآورد اساسی بر اساس هزینه های واحد برآورد میشود. این برآورد با تجزیه و تحلیل طرح ها ، اهداف و تحویل های منطقی نهایی پروژه که توسط شرکت ایجاد شده است ، امکان پذیر است. علاوه بر این ، برای کنترل هزینه های پروژه برای باقی ماندن بودجه استفاده می شود.

سطح 5: برآورد قطعی
این برآورد دقیق ترین و مطمئن ترین نوع برآورد است زیرا وقتی مشخص می شود، هزینه ها اتفاق رخ میدهند. برای ایجاد پیشنهادات ، مناقصه ها و مبانی اولیه به کار می رود. تمام تخمین ها با فرضیات محاسبه می شوند و در صورت بروزرسانی هزینه ها ممکن است مستعد تغییر باشند.

برآورد پیشنهادات

تخمین پیشنهادات از نظر صحت ، معیارهای تعریف شده در برآورد قطعی سطح 5 را دارند. در این پیشنهاد اسناد ساختمانی ، اجرا و هزینه های مستقیم ترکیب شده است. در فرآیند برآورد پیشنهاد ها ، برآوردگر هزینه پروژه را تقریب می زند و مدارکی را برای اطمینان از پتانسیل پروژه ارائه میدهد .
نتیجه گیری
برآورد هزینه های بازسازی ساختمان نیازمند برآوردگری متخصص در این زمینه میباشد که بسیار و بیش از حد دقیق بوده و هزینه های مستقیم و غیر مستقیم را در برآورد لحاظ کند .
منبع : www.esub.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست