نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها می‌توانند دوربین‌های ویدئویی یا دوربین‌های دیجیتال باشند. در این مقاله میخواهیم راجب به نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون اطلاعاتی به شما بدهیم.

در قدم اول به وسایل مورد نیاز برای نصب میپردازیم.

نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

وسایلی که برای نصب نیاز دارید

برای نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون نیاز به وسایل پیچیده نیست و با ابزار ساده میتوان دوربین ها را نصب کرد. برای مثال RCA آداپتور BNC آداپتور برق جک پلاگین اتصال دهنده (RG59) دوربین آنالوگ کابل کواکسیال.

منبع تغذیه

از مارک و برند خوب دوربین مدار بسته استفاده شود.
برای نصب دوربین مداربسته به تلویزیون ، اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشیم این است که چه نوع دوربینی را خریداری کرده اید. دوربین های آنالوگ سنتی به صورتی است که شما نمی توانید از دوربین های آنالوگ با وضوح بالا با تکنولوژی HD-TVI ، HD-CVI و AHD استفاده کنید ، زیرا آنها با تلویزیون معمولی شما سازگار نیستند. اگر این نوع دوربین را دارید ، برای نصب دوربین مداربسته به تلویزیون خود به یک دستگاه اضافی نیز نیاز خواهید داشت .

 


نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر در 4 مرحله


نمونه ای از دوربین مداربسته آنالوگ سنتی

فرقی نمی کند که مدل دوربین دام ، بالت یا باکسی باشد . نکته مهم این است که اگر دوربین از فناوری CVBS سنتی استفاده می کند ، می توان آن را در فروشگاه یا دفترچه راهنمای محصول بررسی کرد. کابل ها ، اتصالات و سایر لوازم جانبی برای نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون با داشتن اطلاعات کافی از دوربین و همچنین انتخاب صحیح دوربین و وسایل آن باید اماده نصب دوربین مداربسته به تلویزیون شوید. کابل کواکسیال ترکیبی RG59 ساخت ای کابل به گونه ای است که با استفاده از کابل کواکسیال ترکیبی RG59 به دلیل نحوه ساخت این نوع کابل ، می توانید همزمان سیگنال ویدیویی و برق را ارسال کنید.

اتصال دهنده BNC

اتصالات BNC در هر طرف کابل کواکسیال قابل استفاده است. مدل های مختلف این کابل در بازار وجود دارد .

آداپتور BNC به RCA

برای نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون ، باید اتصال BNC را با RCA که ورودی موجود در تلویزیون است ، تطبیق دهید

نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

کانکتور آداپتور برق جک پلاگین

اتصالات آداپتور برق جک پلاگین برای اتصال برق استفاده می شود. و فقط باید آن را به کابل و به منبع تغذیه و دوربین مدار بسته وصل کرد.

 

منبع تغذیه دوربین مداربسته

انواع مختلف منبع تغذیه برای دوربین های مدار بسته وجود دارد که برخی از آنان دارای جعبه های محافظ و فیوز هستند.

نحوه نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون:

1-در مرحله اول باید دوربین مدار بسته خود را نصب کنیم

مدل مناسب را برای نصب خود انتخاب کنید. رایج ترین گزینه ها دام وبولت است و میتوان دوربین را به دیوار یا سقف چسباند و اتصال کابل را انجام داد.

2-کابل دوربین مدار بسته را به دوربین وصل کنیم

اگر اتصال مناسب BNC به کابل کواکسیال خود را با توجه به جزئیات انجام دهید در اتصالات مشکلی نخواهید داشت . همچنین مطمئن شوید که شیلد در تماس با هادی مرکز نباشد.

3-برای تغذیه دوربین از کانکتور استفاده کنید

برای اطمینان از اتصال صحیح از P4 به منبع تغذیه و دوربین مداربسته اتصالی برقرار کنید ، با توجه به قطب منفی و مثبت بودن کابل ها را به درستی نصب کنید تا از آسیب دیدگی دوربین جلوگیری شود.

4-منبع تغذیه را به دوربین وصل کنید

منبع تغذیه را به طور صحیح به دوربین مداربسته متصل کنید ، و مخصوصا به قطب مثبت کابل برق اهمیت بدهید . ترسی نداشته باشید و تمام مراحل را به درستی انجام دهید . و اینکار را با دقت انجام دهید.

5-دوربین را به تلویزیون متصل کنید

با استفاده از آداپتور BNC به RCA ، ورودی دوربین مدار بسته را در ورودی ویدیوی استاندارد به تلویزیون وصل کنید.

6-تلویزیون را روشن کنید و ورودی اِی وی را انتخاب کنید

ورودی صوتی و تصویری (AV) را در تلویزیون خود انتخاب کنید. تصویر باید روی صفحه ظاهر شود

 


نصب دوربین مدار بسته به گوشی


نتیجه گیری

استفاده از(CVBS) در نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون ضروری است و همچنین استفاده از دوربین های HD-TVI ، HD-CVI و AHD را فراموش کنید. در هنگام کار با منبع تغذیه احتیاط کنید و مطمئن شوید قطب منفی و مثبت صحیح باشد. عجله نکنید ، صبر داشته باشید و همه چیز را به هم متصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست