نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر

چه در مورد سارقین و چه سرقت توسط کارمندان در محل کار خود نگران نباشید. نصب دوربین مدار بسته می تواند امنیت و آرامش بیشتری ایجاد کند. انواع سیستم های دوربین مدار بسته وجود دارد که برخی از انها پیچیده و برخی دیگر از نظر طراحی نسبتاً ساده هستند. در همه موارد ، در هنگام نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر که قصد دارید از طریق آن تغذیه های ویدئویی را کنترل کنید ، همان مراحل کلی درگیر است.

نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر

درک تلویزیون مدار بسته

CCTV مخفف تلویزیون مدار بسته است ، به این معنی که تصاویر ویدئویی را بیش از اینکه آنها را برای عموم پخش کند ، از طریق یک شبکه مستقل ارائه می دهد. این مورد بیشتر مورد استفاده سیستم های امنیتی خانه و مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت وقوع جرم یا حادثه دیگر ، تصاویر را به صورت زنده برای نگهبانان و کارمندان نشان می دهد یا آنها را روی نوارهای VHS یا سیستم های ضبط فیلم دیجیتال ذخیره می کند.

امروزه نصب دوربین مدار بسته به کامپیوترمیتواند کمک زیادی به انواع مشاغل کند همچنین به سهولت برخی از امور نیز میپردازد. برخی از مشاغل و خانه ها اکنون از سیستم های مبتنی بر cloud استفاده می کنند که ویدیو را در سرورهای از راه دور ذخیره می کند. جایی که می توان آن را تجزیه و تحلیل و پخش کرد.

با استفاده از سیستم دوربین مدار بسته PC

نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر جزء تکنولوژی های جدید محسوب میشود . خرید دوربین مداربسته شروطی دارد برای مثال نباید فقط قیمت آن را مدنظر داشت. به این نکته نیز توجه کنید که آیا این ویژگی شامل ویژگی هایی است که می خواهید استفاده کنید؟ (از جمله اتصال دیجیتال). هنگامی که قیمت گذاری را در نظر گرفتید، به عواملی مانند تعمیر و نگهداری و هزینه های رسانه های ذخیره سازی مانند دیسک های سخت ، فضای ذخیره سازی ابری یا نوارها نیز فکر کنید.

 


نصب دوربین مدار بسته به گوشی


 

1- نرم افزار دوربین مداربسته را نصب کنید

در ابتدا نرم افزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته روی کامیپیوتر را بارگیری و نصب کنید. CD یا DVD نرم افزار ارائه شده با دوربین مدار بسته را در رایانه خود قرار دهید یا نرم افزار را از وب سایت سازنده بارگیری کنید. با نصب خودکار نرم افزار ادامه دهید.

2- دوربین را نصب کنید

دوربین را در محل مورد نظر قراردهید. این نکات را در نظر داشته باشید که برای نصب دوربین مداربسته روی کامپیوتر باید دوربین را در محلی با منظره واضح و روشن قرار دهید. همچنین از سرعت ارسال سیگنال به دوربین مطمئن شوید.

3- دوربین را به رایانه وصل کنید

دوربین را به کامپیوتر وصل کنید. برخی از کابل های کواکسیال و USB برای نصب دوربین مداربسته روی کامپیوتر استفاده میکنند. برای تعیین نوع کابل کشی باید به دفترچه راهنما که همراه دوربین است مراجعه کنید.
برخی از تنظیمات دوربین مداربسته دارای روتری هستند که از طریق آن می توان چندین دوربین را به هم متصل کرد. اگر تنظیمات دوربین مداربسته شما از این پیکربندی استفاده می کند ، هر دوربین را به یک درگاه موجود در روتر دوربین مدار بسته اختصاص دهید و سپس روتر را به رایانه خود متصل کنید.

نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر

4- دوربین را به منبع تغذیه وصل کنید

دوربین یا دوربین ها را به منبع تغذیه وصل کنید. برخی از سیستم های مدار بسته USB از طریق کابل USB به دوربین ها نیرو می رسانند. در این صورت دیگر نیازی به منبع تغذیه اختصاصی برای هر دوربین نیست و این یکی از ویژگی های خوب برای دوربین هاست.
نرم افزار دوربین مداربسته را راه اندازی کرده و پیکربندی کنید
نرم افزار دوربین مداربسته را در رایانه خود راه اندازی کرده و با پیکربندی دوربین یا دوربینها پیش بروید. در این مرحله ، می توانید برای اطمینان از کیفیت مطلوب فیلم ، دوربین را به درستی هدف گرفته و تمرکز کنید. همچنین این برنامه در نصب دوربین های مداربسته روی کامپیوتر میتواند موثر باشد.

دوربین های مدار بسته مبتنی بر ابر

دوربین‌های مدار بسته که تصاویر را به صورت دیجیتالی بر روی سرورهای راه دور بارگذاری می‌کنند، در حال رایج شدن هستند. بسیاری از این موارد می توانند به اتصال اینترنت بی سیم یا بی سیم کسب و کار شما وابسته باشند. حتی میتواند تاثیرات مثبت و منفی زیادی روی کسب و کارتان بگذارد. بنابراین مجبور نیستید آنها را مستقیماً به رایانه یا سرور متصل کنید یا تجهیزات اختصاصی دیگری برای ذخیره و بررسی تصاویر در اختیار داشته باشید.
بعضی از سیستم ها حتی حرکت را در محدوده دید دوربین به طور خودکار تشخیص داده و برجسته می کنند.

 


کاربرد دوربین مداربسته و شبکه


 

نتیجه گیری : نصب دوربین های مداربسته در کامپیوتر در حال پیشرفت‌های روزافزونی میباشد. این پیشرفت‌ها باعث عوامل مختلفی مانند رونق کسب و کار، صرفه جویی در وقت و…. شده و همچنین نکته ای که از اهمیت بالا برخوردار است این است که باید در هنگام خرید این دوربین ها دقت کنیم و پیش از خرید انها باید تحقیق کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست