نصب دوربین مدار بسته در منزل

از بهره مندیها و مزایای نصب دوربین مداربسته در منزل اینکه موجب افزایش سطح امنیت شده و این امر نیز باعث می‌شود فرد با خاطری آسوده هنگام سفر و دوری از خانه، به مشاهده و بررسی تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته و ذخیره شده روی دستگاه DVR با استفاده از تکنولوژی انتقال تصویر بپردازد. پروسه تحقیق، انتخاب، خرید و نصب سیستم‌های نظارت تصویر می‌تواند جذاب باشد. همچنین نیز اگر خودتان اقدام به خرید و نصب دوربین های مدار بسته کردید، می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید، بشرطی که در منابع درستی به تحقیق پرداخته و از مشاوران زبده و صحیحی کمک گرفته باشید. امروز با ما همراه باشید تا اموزش صفر تا صد جهت خرید و نصب دوربین مداربسته در خانه را به شما عزیزان ارائه می‌کنیم.

نصب دوربین مدار بسته در منزل
قبل از نصب دوربین مدار در منزل بسته توجه کنید

تهیه لیستی از نیازها برای نصب دوربین مدار بسته در منزل

اولین قدم تهیه لیستی از مکان هایی است که نیاز است دوربین مداربسته نصب شود، این به این معناست که مشخص کنید در چه مکانهایی نیاز به کنترل و نظارت تصویر دارید.
نظارت تک تک نقاط خانه توسط دوربین های مداربسته هم گران است و در عین حال غیرضروری. در نتیجه نقاطی از خانه مهم‌تر هستند و نیاز بیشتری به نظارت دارند را باید مشخص و اولیت‌بندی کنید. نقشه را روی یک کاغذ کشیده و نقاطی که نیاز به نصب دوربین مدار بسته است را مشخص کنید. سپس تک تک مکان‌هایی که برای نصب دوربین مدار بسته مشخص کرده‌اید را چک کنید تا مطمئن شوید در آن نقطه بهترین تصویر را از دوربین مداربسته می‌گیرید و شیئی مانع ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته نیست. پس برای صرفه جویی در هزینه و در عین حال بیشترین بهره وری باید نقاطمناسب را برگزینید تا به نتیجه ای مطلوب دست پیدا کنید.

 


نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر در 4 مرحله


مکان هایی که در خانه بیشتر به دوربین مداربسته نیاز دارد

درب جلویی و پشتی خانه
پنجره‌های رو به خیابان
فضاهای باز داخل خانه (مثل آشپزخانه، حال و…)
کوچه یا خیابانی که خانه در آن واقع است
ایوان
راه‌پله‌ها
پارکینگ خودرو

تجهیزات ضروری و اصلی برای نصب دوربین مداربسته در منزل

دوربین مداربسته (به تعداد نیاز)
دستگاه DVR
هارد دیسک برای ذخیره
منبع تغذیه 12 ولت
کابل مخصوص دوربین مداربسته (کابل ترکیبی همراه با برق)
فیش BNC

تجهیزات دیگر که بسته به نیاز و شرایط میتوان برای نصب دوربین مدار بسته در منزل داشت

داکت
باکس 15*10
لوله فکسی

نصب دوربین مدار بسته در منزل

یک دستگاه DVR و یک نمایشگر برای دوربین مداربسته

برای مشاهده و ضبط تصویر دوربین های مدار بسته تان نیاز به یک دستگاه DVR دارید. دی وی ار تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون ( هر نمایشگر ممکنی ) ارسال می‌کند. دستگاه های DVR فضای ذخیره سازی (هارد دیسک) متفاوتی دارند که به آنها اجازه می‌دهد از چند روز تا چند ماه تصویر ذخیره کنند.

تست تجهیزات قبل از نصب دوربین مدار بسته در منزل

قبل از نصب دوربین مداربسته، از سلامت تمام تجهیزات از جمله کابل‌ها و فیش‌ها، دستگاه DVR، دوربین های مدار بسته، مانیتور یا تلویزیون اطمینان حاصل کنید. تا در طی پروسه های بعدی به مشکل برنخورید.

نکات مهم در نصب دوربین مدار بسته در منزل

انتخاب ارتفاع و زاویه مناسب برای نصب دوربین مداربسته در منزل

بهترین زاویه هر اتاقی برای نصب دوربین مدار بسته معمولا کنجی از اتقاق است که دیوارها و سقف به هم می‌رسند. اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته تصویر تمام ورودی‌ها و خروجی‌های موجود در اتاق را پوشش داده باشد اگر قصد نصب دوربین مدار بسته در فضای بیرون را دارید، دوربین مدار بسته را در ارتفاع 3 متر یا بیشتر نصب کنید، تا دوربین مداربسته در دسترس افراد نباشد و همچنین در معرض دید نبوده و یا در نگاه اول قابل تشخیص نباشند.

 


نصب دوربین مدار بسته در کرج


دوربین مداربسته در منزل را روی دیوار نصب کنید

مکان مناسب را مشخص کنید. محل پیچ‌های دوربین مداربسته را روی دیوار علامت‌گذاری کنید. جاهای علامت‌گذاری شده را با استفاده از یک دریل سوراخ کنید. دوربین مداربسته را به دیوار پیچ کنید. سمت دوربین مداربسته را تنظیم کنید.

دوربین مداربسته را به یک منبع تغذیه برق وصل کنید

آداپتور برق که اتصال دوربین مداربسته به پریز برق معمولی دیواری را ممکن می‌کند. یک سر سیم آداپتور را به پشت دوربین مدار بسته و سر دیگر را (دوشاخه) به پریز برق متصل کنید.

یک سر کابل تصویر را به DVR و سر دیگر را به دوربین اتصال دهید

کابل تصویر از طریق فیش BNC به DVR و دوربین مداربسته متصل می‌شوند. برای اموزش زدن فیش BNC ادامه این مطلب را بخوانید. یک سره کابل RG که به دو سرش فیش بی ان سی متصل است را به دی وی ار و یک سر دیگر کابل را به دوربین مدار بسته متصل کنید توجه کنید که باید فیش BNC را به درگاه ورودی دی وی آر (Input) متصل کنید تا تصویر دوربین مداربسته را ببینید.

نمایشگر (مانیتور یا تلویزیون) را به دستگاه DVR اتصال دهید

برای اتصال دستگاه DVR به نمایشگر از خروجی های HDMI – VGA – AV پشت دستگاه استفاده می‌شود. بعد از انتخاب نوع کابل، یک سر کابل را به دستگاه DVR و یک سر دستگاه را به نمایشگر متصل کنید. شما می‌توانید به تعدادی که دستگاه DVR ورودی دوربین مداربسته دارد ( 4 کانال – 8 کانال – 16 کانال و …) به آن دوربین مدار بسته متصل کنید، دستگاه DVR بطور اتوماتیک تصویر هر دوربین مداربسته ای که به آن متصل کنید را ضبط می‌کند.

سخن پایانی
برای نصب دوربین مدار بسته در منزل و هرجایی که مدنظرتان است ، فاکتور هایی بایدرعایت شوند که بسیار موثر هستند . شما باید بهترین نوع متناسب به استفاده و بودجه خود انتخاب کنید. همچین تجهیزات و وسائل مورد نیازتان را فراهم سازید و در بهترین محل ممکن آن را نصب و راه اندازی کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست