نقاشی ساختمان مدرن

بعبارتی با تغییر تدریجی سبک ساختمان‌ها، تمامی امور مربوط به ساختمان ها نیز به روز می شود. سبک مدرن همانطور که برای معماری، دکوراسیون و وسایل به کار می‌رود در مورد نقاشی ساختمان مدرن هم کاربرد دارد. همگام با تغییر و تحول سبک در ساخت و طراحی ساختمان‌ها و مدرن شدن معماری و دکوراسیون داخلی خانه‌ها، نقاشی و سبک رنگ آمیزی ساختمان‌ها نیز به سمت مدرن شدن در حال پیشروی است.امروزه تنوع رنگ ساختمانی زیاد شده است و با توجه به نقاشی ساختمان مدرن؛ در واقع رنگ‌ کردن ساختمان به شیوه‌ای است که با عناصر مدرن همخوانی داشته باشد.

نقاشی ساختمان یکی از تصمیماتی است که افراد برای تغییر دکوراسیون خود به آن فکر می‌کنند چرا که در نو شدن فضای خانه بسیار تاثیر دارد و از جمله اقداماتی است که برای زیبا تر کردن محیط و یا ترمیم دیوار ها و سقف ها در برابر عواملی مانند رطوبت، خوردگی و مانند این ها انجام می شود.

رنگ در نقاشی ساختمان مدرن

رنگ‌ها جز مصالحی از ساختمان هستند که جلوه خاصی به فضای ساختمان می‌بخشند و تاثیر مستقیمی بر دکوراسیون داخلی دارند. نقاشی ساختمان این امکان را به شما می دهد که به راحتی و با قیمت‌های نسبتا ارزان، فضای خانه را تغییر داده و حس و حال تازه ای به آن ببخشید. همچنین استفاده از رنگ‌های مختلف در محیط خانه می‌تواند احساسات فرد را برانگیخته کند و یک محیط گرم و صمیمی برای اعضای خانواده ایجاد کند. همچنین نقاشی ساختمان موجب تمیز شدن خانه و حفظ سلامت اعضای خانواده نیز می شود. رنگ‌های ساختمانی با دامنه تنوع بالا وجود دارند که هر یک از رنگ‌ها، ویژگی‌ها و کارایی خاص خود را دارند.

اولین اقدامی که برای رنگ آمیزی ساختمان، یافتن یک نقاش ساختمان خبره و متخصص است که بتواند در ابتدا راهنمایی ها و نکات لازم را برای شما شرح دهد که شما را در انتخاب یک رنگ مناسب و نحوه رنگ آمیزی مناسب راهنمایی کند.
بسیاری از افراد این کار را به متخصصان ماهر می‌سپارند تا خیالشان راحت باشد، و برخی هم خودشان مسئولیت انجام آن را بر عهده می گیرند.

ابزارهای نقاشی ساختمان

استفاده از ابزارها و تکنیک‌ها در نقاشی ساختمان که پیش از آن یا وجود نداشته و یا استفاده از آن باب نبوده را بعنوان نقاشی ساختمان مدرن یاد می کنند. مثلا در سبک پتینه از اسفنج و فوم و قلطک‌های طرح دار و ورق طلا و نقره (که به تازگی رواج یافته) استفاده میشود. استفاده از المان‌های شرقی و غربی و طراحی و رنگ‌آمیزی نیز از دیگر مصادیق نقاشی ساختمان مدرن است.

استفاده از استیکر پس از اتمام رنگ آمیزی نیز با توجه به رنگ و میزان روشنایی آن و اندازه برای نقاشی ساختمان مدرن به ما کمک می کند.
تابو شکنی در انتخاب رنگ طوری که از هر رنگی که خوشتان می آید استفاده کنید. البته با رعایت استاندارهای هارمونی رنگ ها و روانشناسی رنگ ها خود خانه را مدرن می کند.

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی

توجه کنید که رنگ قسمتی از طراحی منزل است و شما باید علاوه بر رنگ چیدمان و اسباب و پرده ها و سایر فاکتور ها را نیز مدرن کنید تا در کل یک محیط امروزی داشته باشید.
نوع و مدل نقاشی ساختمان نه تنها نوعی از روش­‌های بازسازی خانه هستند، بلکه با کمترین هزینه نیز می­‌توانند فضای خانه شما را نوتر و تمیزتر از همیشه نشان دهند.
با توسعه ساختمان‌های مدرن، شرکت‌های نقاشی ساختمان و دکوراتورها باید ایده‌ها و سازه‌های متفاوتی را اجرا کنند.

از باغ ویلا، ویلاهای تابستانی بزرگ در مناطق ییلاقی گرفته تا خانه‌ای جنگلی در دل طبیعت نیاز به رنگ‌آمیزی دارد. پس استفاده از طرح ها و رعایت اصول رنگ آمیزی در زوایای مختلف ساختمان اعم از اتاق پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، سالن ورزشی، استخر، حیاط و نمای ساختمان امری ضروری است.
نقاشی ساختمان مدرن در یک جمله، تلفیق همان رنگ‌های قدیمی با عناصر مدرن ساختمانی و دکوراسیون به صورتیست که با هم تناسب داشته، و به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان بی‌انجامد، است.
در مورد اصول بازسازی منزل بیشتر مطالعه کنید

اقدامات قبل از نقاشی ساختمان

آماده‌سازی برای شروع کار نقاشی ساختمان به دو بخش تقسیم می‌شود، یک بخش آن بر‌عهده مالک و بخش دیگر به عهده نقاش می‌باشد.

وظایف مالک:

-وسایل خود را جمع کند:  قسمتی که باید نقاشی شود را جمع کرد و به کمک یک پلاستیک روی آن ها را بپوشاند تا رنگ به آنها نخورد.
-قسمت هایی که نباید به رنگ آغشته شوند را به خوبی بپوشاند: بخش هایی مانند پریز ها، دستگیره ها، شیشه ها و سایر قسمت های این چنینی که رنگ نباید با آن ها برخورد کند را با روزنامه و یا نوار چسب های کاغذی بپوشانید.

وظایف نقاش:

برای شروع کار باید بستر مناسبی فراهم کند: منظور این است که باید سطوح را به خوبی بررسی کند و اقدامات لازم مانند صاف و یک دست کردن سطوح را با استفاده از سمباده انجام دهد. در صورت وجود فرو رفتگی باید آن ها را با استفاده از گچ و بتونه پر کند و به صورت کلی زیر سازی های لازم را انجام دهد.
رنگ انتخابی مناسب نقاشی ساختمان را روی سطوح اجرا کند: رنگ مناسبی که برای رنگ آمیزی انتخاب شده است باید روی سطوح پیاده سازی شود و برای انجام این کار باید تجهیزات لازم خود را داشته باشد. در کنار تمامی این موارد رعایت نکات ایمنی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وظایف نقاش و وسایل نقاشی کلیک کنید.

نقاشی ساختمان مدرن با توجه به شرایط جوی

نقاشی ساختمان مدرن در مناطق گرمسیر

در مناطق کویری با آب و هوای گرم‌ و خشک، ساختمان‌ها طوری ساخته می‌شود که تحمل گرمای هوا، آسانتر شود. رنگ آمیزی ساختمان نیز به نوبه خود در این راستا تاثیر بسزایی دارد.

بطور کلی رنگ ها در کاهش دمای ساختمان تاثیر گذارند. اغلب ساختمان های مدرن با رنگ روشن نقاشی شده اند. اینگونه رنگ‌ها به دلیل ویژگی‌هایی که دارند باعث بازتاب نور خورشید می‌شود و گرمای کمتری را به خود جذب می‌کند. به این علت در فضاهای مختلف ساختمان بویژه نمای بیرونی از رنگ روشن بیشتر استفاده می شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، رنگ هایی تولید می شوند که عایق حرارت و ضد اشعه UV خورشید می باشند، که با استفاده از این رنگ ها در پوشش نمای ساختمان به عنوان عایق حرارتی، می توان تا حد زیادی از اتلاف انرژی و افزایش هزینه سیستم های سرمایشی در مناطق گرمسیری جلوگیری کرد.

نقاشی ساختمان مدرن در مناطق سردسیر

ابتدا قبل از شروع کار برای انتخاب رنگ به نکاتی توجه کنید که بازدهی بیشتری برایتان داشته باشد. در مناطق سردسیر بیشتر از رنگ های گرم استفاده میشود رنگ هایی مثل زرد، قرمز، نارنجی ملایم، قهوه ای شکلاتی و آجری تا از انرژی و حرارت آن برای گرما بخشی به فضای خانه استفاده شود.

نقاشی ساختمان مدرن در مناطق بارانی

در مناطق مرطوب و بارانی که باران های فصلی زیاد است، محیط رطوبت دارد به همین دلیل باید در نقاشی ساختمانهای از رنگ های ضد آب استفاده کرد. در غیر این صورت رنگ براحتی آب و رطوبت را جذب نموده و دچار پوسیدگی، بادکردگی و خسارت می‌شوند. امروزه در نقاشی ساختمان های مدرن از رنگ های ضد آب و مقاوم در مقابل شرایط جوی استفاده می شود .

ایده هایی برای نقاشی ساختمان مدرن

-طرح سنگ در نقاشی ساختمان مدرن

گاهی ممکن است از دیدن ستون های سنگی جذاب در برخی خانه ها، شگفت زده شوید اما این ستون های خوش تراش از جنس سنگ های گران قیمت نیست بلکه هنر رنگ آمیزی نقاشی‌ساختمان مدرن است که فقط شمایل سنگ را روی ستون اجرا می کند.

-طرح چوب در نقاشی ساختمان مدرن

در نقاشی ساختمان با طرح چوب، نقاشان ابتدا با لوازم مخصوص برآمدگی ها و گره های چوب را روی دیوار کنده کاری کرده سپس با رنگ قهوه ای در طیف های روشن یا تیره روی آن را رنگ می کنند.

-طرح چرم در نقاشی ساختمان مدرن

در این مورد ابتدا زمینه مورد نظر را با پیستوله قهوه ای روشن رنگ کرده و سطحی یکنواخت ایجاد می کنند، سپس رنگ روغن قهوه ای تیره را با ضربه های پنبه روی سطح می زنند تا طرح چرم ایجاد شود .

-طرح پتینه در نقاشی ساختمان مدرن

سقف‌ها و اشیاء فلزی منزل را می‌توان با این هنر تغییر داد و جلوه‌ای خاص به نمای ساختمان‌های مدرن داد. در پتینه‌کاری از رنگ‌های قابل شستشو و مقاوم استفاده می‌شود، پس نیازی نیست نگران خرابی و کثیف شدن رنگ‌ها باشید.

بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان کدام است؟ در مورد نقاشی ساختمان بیشتر بدانید

چند طرح نقاشی ساختمان مدرن

1.طرح­‌های هندسی در نقاشی ساختمان مدرن

در این روش، انواع فرم‌­های هندسی مانند مثلث، شش ضلعی، نیم دایره و… جایگزین سطوح یک­دست و خسته­‌کننده شده‌­اند.
تنها به یک پالت رنگی هماهنگ و جذاب و نوارهای چسب مخصوص نقاشی برای این روش نیاز می باشد.
در مورد بازسازی به سبک مدرن بیشتر بدانید

2.سبک راه راه در نقاشی ساختمان مدرن

  • راه راه عمودی: در این حالت تاکید بیشتر روی ارتفاع بوده، و موجب می­‌شود سقف خانه شما مرتفع‌­تر دیده شود.
  • راه راه افقی: این مدل تاکید بیشتر روی عرض دارد، و‌باعث می­‌شود اتاق یا سالن موردنظر وسیع‌­تر به نظر بیاید. (بسیار مناسب برای اتاق­‌های کوچک و باریک)

3.رنگ‌­آمیزی سقف در نقاشی ساختمان مدرن

یکی از متدهای نقاشی ساختمان مدرن، هماهنگ کردن سقف اتاق (و یا حتی نشیمن) با رنگ یکی از دیوارهاست. اگر قصد رنگ زدن سقف را در جایی جز نقاشی ساختمان کودکانه دارید، کارشناسان 2 رنگ آبی کمرنگ و زرد کمرنگ برای نقاشی سقف پیشنهاد می‌­دهند.

4.رنگ‌­آمیزی کف در نقاشی ساختمان مدرن

اگر کف خانه شما کهنه و یا تکراری شده است، برای تعویض آنها باید هزینه زیادی بپردازید. ولی می‌توانید با رنگ کردن کف خانه، علاوه بر کاهش هزینه، به کف خانه خود رنگ و رویی تازه ببخشید. اجرای این ترفند در سبک جدید نقاشی ساختمان نیازی به متخصص ندارد، شما خودتان هم می­‌توانید آن را انجام دهید.
همچنین می‌توانید از پارکت نیز استفاده کنید تا به زیبایی منزل خود بیافزایید

5.شابلون در نقاشی ساختمان مدرن

نقاشی ساختمان با شابلون شامل طرح­‌های مختلفی می‌­شود که می‌توانید طبق سلیقه خودتان یکی از آنها را انتخاب، و چهره خانه خود را به کلی دگرگون کنید. به دلیل اجرای ساده، نقاشی ساختمان با شابلون از محبوب­‌ترین روش­های مدرن بوده و در نقاشی ساختمان کودکانه پرکاربرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست