نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان ، یکی از مواردی که می ‌توانیم بگوییم جلوه خیلی خاصی به فضای ساختمان می‌دهد رنگ‌هاست. در بازسازی و نوسازی ساختمان نیز تاثیر زیادی دارد.
رنگ‌ها در زندگی بشر نقش مهمی دارند و در روحیات او نیز تاثیرات بخصوصی دارد. استفاده از رنگ‌های مختلف در محیط خانه می‌تواند احساسات فرد را برانگیخته کند و محیطی گرم و صمیمی برای آن‌ها ایجاد کند.
همین امر باعث شده تا افراد بخواهد و ترجیح بدهند که بهترین رنگ‌ها را برای رنگ‌آمیزی دیوارهای داخلی منزل خودشان استفاده کنند. رنگ ها  و نقاشی ساختمان انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد خاصی نیز دارند.
در ادامه سعی می کنیم شما را با رنگ ها و نقاشی ساختمان به وسیله آنها بیشتر آشنا کنیم.

نقاشی-ساختمان

توجه به وضعیت آب و هوا را فراموش نکنید!
وقتی که شما قصد نقاشی ساختمان را دارید باید حواستان به وضعیت آب و هوایی باشد. باید زمان مناسبی از سال را انتخاب کنید تا هنگام خشک شدن رنگ به مشکل نخورید.
رطوبت زیاد هوا باعث خشک شدن آهسته می شود و این کار را به عقب می‌اندازد. بنابراین هیچ وقت یک روز بارانی یا یک روز شرجی را برای نقاشی ساختمان انتخاب نکنید.
آیا داشتن طرح برای شروع نقاشی ساختمان لازم است؟

اگر بپرسید که برای شروع نقاشی ساختمان به طرحی از پیش تعیین شده نیاز داریم، باید بگویم بله.
در کل هر کاری که مربوط به تعمیرات خانه باشد یک طرح اولیه لازم دارد تا در هنگام شروع از آن الهام بگیرید. شما باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشید.
مثلاً تصمیم می‌گیرید که اول دیوارهای داخلی خانه را رنگ بزنید و بعد به سراغ قسمت‌های خارجی بروید. یا برعکس. حواستان باشد که شما نمی توانید همزمان چند قسمت مختلف را رنگ بزنید.
ما پیشنهاد می‌کنیم هیچ وقت این کار را نکنید بنابراین بهتر است که در ابتدا مشخص کنید از کجا و چگونه کار را شروع کنید.
صبوری به خرج بدهید. اگر فکر می‌کنید می‌توانید یک روزه کار را به پایان برسانید باید بگویم که سخت در اشتباه هستید. کار نقاشی ساختمان یک پروژه زمان‌بر است و چند روز به پایان می‌رسد شما باید در زمان مناسب و با حوصله این کار را انجام بدهید.
تا نتیجه کار برایتان رضایت بخش باشد. قبل از رنگ‌آمیزی و شروع کار شما باید به این نکات توجه داشته باشید.
_باید وسایل منزل، مبلمان و… را جابه‌جا کنید یا بپوشانید

دیوارها را آماده کنید‌
_حتما یک لایه آستر بزنید.
_به آستر زمان بدهید تا خشک شود.
 
نمی‌توانیم زمان دقیقی را برای به پایان رساندن نقاشی خانه مشخص کنیم ممکن است در حین کار اتفاقاتی پیش بینی نشده بیفتد که روند کار را کند کند یا برعکس اتفاقی بیفتد که شما سریعتر کار را به پایان برسانید.
رنگ مناسب انتخاب کنید
در انتخاب رنگ ها دقت کنید اگر قرار باشد خودتان نقاشی‌ساختمان را انجام بدهید در انتخاب رنگ ها دستان بازتر است اما به خودتان اطمینان داشته باشید و اگر رنگ در نهایت و در پایان کار آن چیزی که می خواهید از آب در نیامد می توانید با هزینه های کم‌تری آن را تغییر بدهید.
قبل از شروع کار به این نکته ها توجه کنید تا کارتان بهتر و سریعتر پیش برود
_حتما کف زمین و پنجره‌ها را با روزنامه های قدیمی یا پارچه بپوشانید.
_ حواس تان باشد که فرچه و غلطک‌های رنگی را روی زمین نگذارید و حتما آنها را روی روزنامه قرار دهید.
_ رنگ را در دسترس کودکان قرار ندهید.
_ حواستان باشد که رنگ به چشم شما نریزد اگر خدایی نکرده این اتفاق افتاد سریع آن را با آب سرد بشویید و اگر سوزش آن قطع  نشد حتما به پزشک مراجعه کنید.
_ می‌دانید که رنگ ها به شدت قابل اشتعال هستند پس حواستان را جمع کنید.

رنگ-و-نقاشی-ساختمان

برای رنگ زدن سقف و قسمت‌هایی که بلندتر است، شما یک نردبان می خواهید قبل از به کارگیری نردبان حواستان باشد که حتماً نه کم باشد و بهتر از شخصی دیگر در پایین آن را نگه دارد.
دیوارها را صاف کنید.
پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه کار نقاشی دیوار را شروع کنید ناهمواری‌های آن را برطرف کنید با استفاده از بتونه کاری قسمت های ترک خورده را درست کنید. تو رفتگی ها را پر کنید و در کل دیوار را صاف کنید تا هنگام رنگ آمیزی بعد از کار نتیجه مطلوبی به دست بیاورید و یک دیوار یکدست داشته باشید. برای اطمینان می توانید که دیوارها را سنباده زنی کنید تا سطوحی کاملاً یکدست به وجود بیاید.

آیا آستر زدن لازم است؟
شاید بپرسید که آیا استر زدن لازم است باید بگویم که ما آن را پیشنهاد میکنیم بعد از اینکه شما دیوار را صاف کردید بهتر است اول یک لایه آستر بزنید.
پیشنهاد می کنیم که این کار را از کناره‌ها شروع کنید و سعی کنید که در حد امکان در امتداد یک خط حرکت کنید و سپس همه قسمت ها را بپوشانید.
وقتی که آستر میزنید در واقع خیال خود را راحت تر کرده اید که دیواری کاملاً یکدست دارید و زمانی که رنگ نهایی را میزنید نتیجه مطلوب تری خواهید داشت.
هنگام شروع توجه داشته باشید که:
برای شروع کار بهتر است از بزرگترین یا سخت ترین قسمت خانه شروع کنیم چرا که اگر آن را برای پایان کار بگذارید

در حین کار مدام ذهن شما درگیر آن است و در انتها چون خسته هستید ممکن است نتیجه مطلوبی نداشته باشد. حتماً از مناسب بودن رنگ هایی که انتخاب می کنید اطمینان داشته باشید یک رنگ اصلی و یک رنگ مات انتخاب کنید.
اصل ماجرا!
بعد از توضیحات فوق، حالا نوبت به رنگ آمیزی میرسد. اول حواستان باشد که از یکنواختی رنگ اطمینان داشته باشید زیرا تمیزی کار به یکنواختی رنگ بستگی دارد.
رنگ زدن کف اتاق ها را به مرحله آخر موکول کنید وقتی که دیواره و سقف را کامل رنگ آمیزی کردید و خشک شده است. هنگام کار از ورود افراد مسن و کودکان به خانه خودداری کنید.
چرا که کودکان ممکن است کار شما را خراب کنند و افراد مسن به خاطر بوی رنگ ممکن است اذیت شوند. اگر خودتان تجربه ای در زمینه نقاشی ساختمان ندارید پیشنهاد می کنیم که حتما از نقاش کمک بگیرید چرا که او ظرافت و زیبایی کار را بهتر می داند.

رنگ-ساختمان

نتیجه‌گیری
نقاشی ساختمان یکی از آسان‌ترین کارهایی است که می تواند علاوه بر اینکه ظاهر خانه‌ی شما را عوض می‌کند باعث حس و حال بهتری در شما نیز بشود. چرا که عوض شدن فضای اطراف در روحیات انسان‌ها تاثیر بسزایی دارد. در حین کار حواستان باشد نکته های گفته شده را فراموش نکنید رنگ خوبی استفاده کنید و به دیوارها زمان کافی بدهید تا به خوبی خشک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست