[vc_column_te

سبک ساحلی زمانی در بهترین حالت خودش است، که ایجاد کننده حال و هوای خاص باشد؛ نه این که با لوازم دکوری زیاد سبک ساحلی، مثل مرجان‌ها و صدف‌ها آن‌ها را برای ذهن افراد تکرار و تکرار کنید. نیاز نیست روی تمام وسایل و اثاثیه منزل تان یک مرجان یا صدف دریایی قرار دهید. یک فضای ساحلی صرفا نیاز است تا حس راحتی و فراغ بال آرامش دریا و ساحل آن را القا کند.

گرما تابستان و لذت حضور در دامان طبیعت حال ما را خوش می‌کند. اگر نمی‌توانیم به دامان طبیعت پناه ببریم با ترفندهایی می‌توانیم آن را به خانه بیاوریم. سبک روح بخش و پرنسیم ساحلی بی‌درنگ شما را به ساحل دریا می‌برد.
فضایی روشن با حسی از خنکای نسیم، با پالت رنگی الهام گرفته شده از صدف ها و ماسه‌های ساحل، دریا و آسمان همگی این‌ها باعث می‌شوند، که حس و حال تابستانه در کل سال در خانه شما جریان داشته باشد.
در این سبک اغلب از عناصر موجود در فضا ساحل و دریا و گیاهان خاص این نواحی استفاده می‌شود. این گونه نقش‌مایه‌ها به خوبی و زیبایی با اصول و اساس طبیعت‌گرایی جور در می‌آیند. نقوش درشت طبیعی که ویژگی زیباشناختی نیز داشته باشند، در این سبک ایده‌آل به نظر می‌رسند.

هماهنگی انواع شکلی این نقوش با اسباب و وسایل وجه مهمی است، تا فضا از شلوغی درآید و توازن چشم‌نوازی در محیط دیده شود.[/vc_column_text]

انواع سبک دکوراسیون ساحلی

دکوراسیون ساحلی انواع مختلفی دارد و همه آن‌ها شامل رنگ‌های دوست داشتنیِ اقیانوسی، رنگ سفید، ترکیبی از پارچه‌ها و مواد طبیعی و نور فراوان در فضا داخلی خانه، می‌باشند.

سبک دکوراسیون ساحلی فرانسوی

طراحی ساحلی فرانسوی برای کسانی مناسب است که، به عتیقه‌های زینتی علاقه مندند و اشتیاق به زیباشناسی هنری دارند، و همچنین می‌خواهند خانه آن‌ها فضا آرامش بخش یک استراحت ساحلی را داشته باشد. این فضای داخلی تعادل را بین راحتی و شیک بودن برقرار می کند.

شما می‌توانید با اضافه کردن یک لوستر شلوغ و با جزئیات زیاد، یا یک میز ظریف با پاهای خمیده شبیه به سبک باروک فرانسوی، طراحی داخلی ساحلی خود را به روز کنید.

سبک دکوراسیون ساحلی انگلیسی

برای جلب نظر می‌توانید یک کاناپه مخمل با تمرکز بر راحتی، با روکش چوبی سفید رنگ اضافه کنید. آثار هنری مینیمال است؛ اما لوازم بیشتر گویا ی منظره سنتی یا ساحلی هستند.

سبک دکوراسیون ساحلی ایتالیایی

پنجره های قوس دار و جزئیات گچ بری در سقف، عناصری مانند مجسمه ها و رنگ های مایل به زرد در کاشی، پارچه یا سرامیک در این نوع دیده می شود.

سبک دکوراسیون ساحلی اسکاندیناویایی

سبک ساحلی اسکاندی خنک و آرام است و خیلی سرد نیست. این فضاهای داخلی کمی دلپذیرتر از سایرین به نظر می‌آیند؛ اما چوب‌های روشن در این نوع، بیش از حد به چشم می‌خورند.
در مورد دکوراسیون نشیمن بیشتر بدانید

سبک دکوراسیون ساحلی مدیترانه‌ای

این سبک دکوراسیون، سال‌های زیادی است که در خانه‌های ساحلی کشورهایی مثل یونان، اسپانیا و ایتالیا استفاده می‌شود. که از ویژگی‌های اصلی آن‌ها استفاده از رنگ روشن، چوب‌های مستحکم، فلز و آهن سیاه و دکوریجات و لوازم حکاکی شده در محیط خانه می‌باشند.

سبک دکوراسیون ساحلی جزایر استوایی

این سبک نمایانگر اعتقادات و رسوم مردم بومی جزایر هاوایی و جزایر اقیانوس آرام می‌باشد، که در دکوراسیون خانه، از طرح و نقش‌های مناطق استوایی، عناصر طبیعی، چوب درخت ساج و دکوریجات دریایی و بومی استفاده می‌کند.

سبک دکوراسیون ساحلی آمریکایی

این سبک دکوراسیون ساحلی، آرامش و راحتی زیادی را در فضا داخلی ایجاد می‌کند، که این مسئله موجب شده است تا در حال حاضر یکی از سبک‌های دکوراسیون پرطرفدار در آمریکا تبدسل شود. از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون ساحلی آمریکایی، می‌توان به فراوانی نور طبیعی در فضا، استفاده از رنگ سفید با طیف گرم، استفاده از رنگ‌های اقیانوسی، استفاده از مبلمان راحتی و دکوریجات دریایی اشاره کرد.

به یاد داشته باشید که، دکوراسیون ساحلی آمریکایی نوعی از سبک مدرن و معاصر است که به علت محبوب بودن و مناسب بودن برای خانه‌های امروزی، بسیار پرطرفدار می‌باشد.

ویژگی‌های سبک دکوراسیون ساحلی

استفاده از رنگ های خنثی

حس طراوت و آرامش‌بخشی در خانه‌هایی با طراحی داخلی ساحلی، به وفور احساس می‌شود. رنگ‌های سفید و خنثی اساس طراحی داخلی ساحلی را تشکیل می‌دهند و هرچه روشن‌تر، بهتر. دیوارهای روشن نشان از این سبک است؛ مخلوط کردن تن‌های شنی و سفید در خانه، می‌تواند الهام بخش ساحل باشد.
هنگامی که انتخاب رنگ به درستی انجام شود، اتاق‌های سفید و شفاف با خلوص و سادگی بدست می‌آید؛ اما اگر بیش از حد سختگیرانه یا یک بعدی به داستان نگاه می‌کنید، استفاده از رنگ‌های خامه‌ای و بژ نیز مناسب می‌باشد.
بهترین رنگ برای نقاشی ساختمان کدام است؟ بیشتر بدانید

تخت و مبلمان راحت، زیبا و ساده

در طراحی مدرن ساحلی همه چیز درخشان و سرد است، پس کتان در خانه هایی با سبک طراحی داخلی ساحلی گزینه بسیار مناسبی است. پارچه های روشن تر باعث می شود اتاق جادارتر به نظر آید. مبلمان ساحلی باید این تصور را ایجاد کند  . که می تواند در مقابل هوای مرطوب و پاهای شنی ایستادگی کند . میزهای چوبی محکم ، حصیری و حتی ضخیم نیز برای این سبک مطلوب هستند.

چیدمان نقشه باز و جریان هوای آزاد

در سبک ساحلی، اتاق‌ها باید فضایی دلباز با ویو مناسب و گردش مناسب هوا داشته باشند؛ برای ایجاد چنین فضایی با هوای مطبوع به یک طرح نقشه باز نیاز می‌باشد. از بین بردن یا بازسازی مرزها می‌تواند اطمینان حاصل کند، که یک اتاق با اتاق دیگر یکپارچه می‌شود و هوا جریان دارد. دکوراسیون خانه ساحلی مدرن می‌تواند فضاهای باز بزرگ‌تری را با ظاهری منسجم به همراه آورد.

پارچه‌ها

در فضا داخلی ساحلی، پارچه‌ها ساده، سفید و پرده‌های سفید با امکان گذردهی نور بالا هستند، که بسیار سبک نیز می‌باشند و نسیم ملایم آن‌ها را به حرکت در می‌آورد و حس آرامش ساحل را تداعی می‌کند.

عناصر ساحلی

رنگ‌های ساحلی مانند سفید و فیروزه‌ای یا بافت‌هایی از سنگ، شن و ماسه و پوسته می‌توانند خانه را به یک جزیره بهشتی تبدیل کنند؛ پس شما می‌توانید از عناصر ساحلی استفاده کنید.

از لنگر و طرح‌های ماهی کلیشه‌ای استفاده نکنید، درعوض بگذارید منظره شما را راهنمایی کند؛ گلدان‌های شیشه‌ای آبی، سرامیک‌های خاکی می‌توانند خانه شما را تزیین کنند. تزئینات الهام گرفته از اقیانوس مانند: مرجان، تکه چوب‌های اشباع شده از آب و شن و ماسه. به طور کلی این نوع لوازم در دکور ساحلی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند؛ اما استفاده بیش از حد از آن‌ها حس خوبی را منتقل نمی‌کند.

فرش

از بین بردن فرش برای قرار گرفتن در معرض کف چوبی گرم و یا پوشش بتونی خنک، می‌تواند فوراً حس خانه شما را ساحلی کند.

کف‌پوش چوبی

کف و مبلمان چوبی روشن هنوز هم در طرح‌های مدرن داخلی ساحلی مطلوب هستند. چوب‌های بور به رنگ خاکستر و شن ساحل، گزینه‌های کفپوش فوق‌العاده‌ای هستند، که از دوام بالایی برخوردار و از نظر بصری دلپذیر هستند. کفپوش ضد آب می‌باشد و می‌تواند در برابر رطوبت، شن و ماسه ریز و آب دریا مقاومت کند.
در مورد پارکت بیشتر بدانید

الیاف طبیعی

پرده‌هایی که صدای باد را تقویت می‌کنند و پارچه‌های پشمی، می‌توانند اتاق را زیبا کنند. استفاده از صندلی‌های کنفی، گلدان‌ها و بند‌ها برای بستن پرده‌ها و به طور کلی مواد ارگانیک در لوازم و متریال بسیار مناسب این سبک است.

نور طبیعی

نور ممکن است مهم‌ترین و در عین حال نادیده گرفته‌ترین عنصر سبک ساحلی باشد. استفاده از پنجره‌های بزرگ که اجازه عبور نور طبیعی کافی را به منزل می‌دهند؛ استفاده از یک آینه بزرگ که نور را به داخل ساختمان منعکس می‌کند؛ شبیه‌سازی نور طبیعی با اضافه کردن نور مصنوعی گرم به خانه در این نوع سبک بسیار ضروری می‌باشند.
پنجره‌های فراوان‌، درهای شیشه‌ای، چراغ‌های روشن و پرده‌های ساده و روشن اجازه می‌دهند تا آفتاب در فضا داخلی جاری شود.

طراحی ساده

سعی کنید تا حد امکان عناصر طراحی را ساده درنظر بگیرید. در خانه‌های ساحلی فضای داخلی معمولاً بهم پیوسته و بدون شکاف است؛ بنابراین این امر را در برنامه خود قرار دهید.
در مورد دکوراسیون داخلی اتاق خواب بیشتر بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست