چه در مورد سارقین و چه سرقت توسط کارمندان در محل کار خود نگران نباشید؛ نصب دوربین مداربسته می‌تواند امنیت و آرامش بیشتری برایتان ایجاد کند. انواع مختلفی از سیستم‌های دوربین مداربسته وجود دارند که برخی از آن‌ها پیچیده و برخی دیگر از نظر طراحی نسبتاً ساده هستند.

در همه موارد در هنگام نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر که قصد دارید از طریق آن تغذیه‌های ویدئویی را کنترل کنید، همان مراحل کلی درگیر است.

نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر

درک تلویزیون مداربسته

CCTV مخفف تلویزیون مداربسته است؛ به این معنی که تصاویر ویدئویی را بیش از اینکه آن‌ها را برای عموم پخش کند، از طریق یک شبکه مستقل ارائه می‌دهد. این مورد بیشتر مورد استفاده سیستم‌های امنیتی خانه و مشاغل مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در صورت وقوع جرم یا حادثه دیگر، تصاویر را به صورت زنده برای نگهبانان و کارمندان نشان می‌دهد یا آن‌ها را روی نوارهای VHS یا سیستم‌های ضبط فیلم دیجیتال ذخیره می‌کند.

امروزه نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر می‌تواند کمک زیادی به انواع مشاغل کند؛ همچنین به سهولت برخی از امور نیز می‌پردازد. برخی از مشاغل و خانه‌ها اکنون از سیستم‌های مبتنی بر cloud استفاده می‌کنند که ویدیو را در سرورهای از راه دور ذخیره می‌کند؛ جایی که می‌توان آن را تجزیه و تحلیل و پخش کرد.

با استفاده از سیستم دوربین مداربسته PC

نصب دوربین مداربسته به کامپیوتر جزء تکنولوژی‌های جدید محسوب می‌شود. خرید دوربین مداربسته شروطی دارد برای مثال نباید فقط قیمت آن را مدنظر داشت؛ به این نکته نیز توجه کنید که آیا این ویژگی شامل ویژگی‌هایی است که می‌خواهید استفاده کنید؟ (از جمله اتصال دیجیتال).

هنگامی که قیمت‌گذاری را در نظر گرفتید، به عواملی مانند تعمیر و نگهداری و هزینه‌های رسانه‌های ذخیره‌سازی مانند دیسک‌های سخت، فضای ذخیره‌سازی ابری یا نوارها نیز فکر کنید.

 


نصب دوربین مدار بسته به گوشی


 

1- نرم افزار دوربین مداربسته را نصب کنید

در ابتدا نرم افزار مورد نیاز برای نصب دوربین مداربسته روی کامیپیوتر را بارگیری و نصب کنید. CD یا DVD نرم افزار ارائه شده با دوربین مداربسته را در رایانه خود قرار دهید یا نرم افزار را از وب سایت سازنده بارگیری کنید؛ سپس با نصب خودکار نرم افزار ادامه دهید.

2- دوربین را نصب کنید

دوربین را در محل مورد نظر قراردهید. این نکات را در نظر داشته باشید که برای نصب دوربین مداربسته روی کامپیوتر باید دوربین را در محلی با منظره واضح و روشن قرار دهید؛ همچنین از سرعت ارسال سیگنال به دوربین مطمئن شوید.

3- دوربین را به رایانه وصل کنید

دوربین را به کامپیوتر وصل کنید. برخی از کابل‌های کواکسیال و USB برای نصب دوربین مداربسته روی کامپیوتر استفاده می‌کنند. برای تعیین نوع کابل‌کشی باید به دفترچه راهنما که همراه دوربین است مراجعه کنید.
برخی از تنظیمات دوربین مداربسته دارای روتری هستند، که از طریق آن می‌توان چندین دوربین را به هم متصل کرد. اگر تنظیمات دوربین مداربسته شما از این پیکربندی استفاده می‌کند، هر دوربین را به یک درگاه موجود در روتر دوربین مداربسته اختصاص دهید و سپس روتر را به رایانه خود متصل کنید.

نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر

4- دوربین را به منبع تغذیه وصل کنید

دوربین یا دوربین‌ها را به منبع تغذیه وصل کنید. برخی از سیستم‌های مدار بسته USB از طریق کابل USB به دوربین‌ها نیرو می‌رسانند؛ در این صورت دیگر نیازی به منبع تغذیه اختصاصی برای هر دوربین نیست و این یکی از ویژگی‌های خوب برای دوربین هاست.
نرم افزار دوربین مدار بسته را در رایانه خود راه‌اندازی کرده و با پیکربندی دوربین یا دوربین‌ها پیش بروید. در این مرحله، می‌توانید برای اطمینان از کیفیت مطلوب فیلم، دوربین را به درستی هدف گرفته و تمرکز کنید؛ همچنین این برنامه در نصب دوربین‌های مداربسته روی کامپیوتر میتو‌اند موثر باشد.

دوربین‌های مداربسته مبتنی بر ابر

دوربین‌های مداربسته که تصاویر را به صورت دیجیتالی بر روی سرورهای راه دور بارگذاری می‌کنند، در حال رایج شدن هستند. بسیاری از این موارد می‌توانند به اتصال اینترنت بی‌سیم یا بی‌سیم کسب و کار شما وابسته باشند. حتی می‌تواند تاثیرات مثبت و منفی زیادی روی کسب و کارتان بگذارد.

بنابراین مجبور نیستید آن‌ها را مستقیماً به رایانه یا سرور متصل کنید یا تجهیزات اختصاصی دیگری برای ذخیره و بررسی تصاویر در اختیار داشته باشید.
بعضی از سیستم‌ها حتی حرکت را در محدوده دید دوربین به طور خودکار تشخیص داده و برجسته می‌کنند.

 


کاربرد دوربین مداربسته و شبکه


 

نتیجه‌گیری

نصب دوربین‌های مداربسته در کامپیوتر در حال پیشرفت‌های روزافزونی می‌باشد. این پیشرفت‌ها باعث عوامل مختلفی مانند رونق کسب و کار، صرفه جویی در وقت و…. شده و همچنین نکته‌ای که از اهمیت بالا برخوردار است این است که باید در هنگام خرید این دوربین‌ها دقت کنیم و پیش از خرید آن‌ها باید تحقیق کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست