نصب دوربین مداربسته به گوشی می‌تواند در مواقعی که افراد در سفر هستند، به راحتی تصاویر را از محل سکونت یا محل کار خود را داشته باشند و به کنترل و نظارت این مکان‌ها بپردازند. در بسیاری از مواقع ممکن است افراد در محلی که دوربین مداربسته نصب شده است حضور نداشته باشند و نیاز به کنترل دوربین از راه دور داشته باشند؛ در این مواقع می‌توان از دوربین مداربسته را به گوشی تلفن همراه متصل نمود.

نصب دوربین مدار بسته به گوشی

وجود این امکان از بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری می‌کند و حتی باعث نظم و ترتیب بخشیدن به بسیاری از کارها می‌شود. در صورت مشاهده مورد مشکوک در دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های هشدار دهنده بر روی موبایل به فرد هشدار می‌دهند.

این سیستم باعث بالا رفتن بهره‌وری کارکنان و همچنین موجب بالا رفتن امنیت این سازمان‌ها و شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌گردد. در صورتی که حیوان خانگی در منزل دارید می‌توانید با نصب دوربین مداربسته به گوشی از راه دور آن را کنترل نمایید.

هزینه‌های انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل

جهت نصب دوربین مداربسته به گوشی و دیگر دستگاه‌ها به‌ استثنای بستر اینترنتی لازم، هیچ‌گونه هزینه دیگری برای این کار لازم نمی‌باشد.

 


دوربین مداربسته و شبکه


 

روش نصب دوربین مداربسته به گوشی

برای نصب دوربین مداربسته به گوشی نرم‌افزارهای زیادی در دسترس هستند. جهت انجام این کار باید نرم‌افزارهایی انتخاب شود که با دستگاه مربوطه همخوانی داشته باشد. بعد از نصب نرم‌افزار باید اقدامات زیر را انجام داد:
قدم اول
گام اول برای نصب دوربین مداربسته به گوشی، متصل شدن دستگاه DVR به صفحه‌ نمایش می‌باشد، که این کار با استفاده از کابل DGA و یا HDMI انجام می‌شود.

قدم دوم
گام دوم تنظیم کردن دستگاه DVR می‌باشد. برای این کار باید با به setting و یا configuration رفته و سربرگ network را باز کرده و سپس گزینه obtain an address automatically را خاموش کرده و ip را وارد می‌کنیم؛ بعد از اضافه کردن ip اینترنت ، apply یا گزینه save را انتخاب می‌کنیم، سپس دستگاه را یک‌ بار خاموش‌ روشن می‌کنیم.

قدم سوم
انجام دادن تنظیمات مربوط به روتر دستگاه DVR می‌باشد. برای این کار سیستم کامپیوتر را روشن کرده و با استفاده از WIFI و یا LAN به اینترنت وصل شوید و با استفاده از مرورگر اینترنت آدرس ip را در نوار آدرس بنویسید.

جهت فعال کردن صفحه روتر به رمز عبور و نام کاربری احتیاج خواهید داشت برای به دست آوردن این اطلاعات باید به قسمت port forwarding بروید و گزینه add new را بزنید و اطلاعات را وارد کنید.

بعد از واردکردن این موارد تصویر دوربین مداربسته را روی صفحه‌ نمایش می‌بینید. سپس کامپیوتر خود را خاموش‌کنید و موبایل خود را به شبکه اینترنت متصل کنید و نرم‌افزار مربوطه را نصب کنید. بعد از نصب برنامه نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. بعد از اتمام این مراحل تصاویر نصب دوربین مداربسته به گوشی انجام می‌شود.

نصب دوربین مدار بسته به گوشی

مزایا نصب دوربین مداربسته به گوشی

 • کاهش میزان سرقت و خرابکاری توسط مشتریان و کارکنان
 • افزایش بهره‌‌وری کارمندان
 • فعال شدن سیستم هشداردهنده خطر به هنگام سرقت مسلحانه، ورود غیرمجاز، وقوع حادثه و… در گوشی موبایل
 • توانایی نظارت بر فعالیت افراد موجود در خانه و محل کار، از راه دور، مثل نظارت بر فعالیت کودکان و حیوانات خانگی
 • امکان چک کردن هشدارهای اشتباه ارسالی توسط سیستم مدار بسته
 • ارسال اعلان روی گوشی موبایل در صورت بروز هرگونه رویداد از قبیل عبور از خط، اشیاء جامانده، اشیاء گم‌شده، تشخیص حرکت، تشخیص چهره و…
 • امکان باز پخش و پشتیبان‌گیری از تصاویر ضبط روی دستگاه
 • امکان ضبط فیلم یا ذخیره عکس از تصویر آنلاین
 • امکان تعریف چندین دستگاه در یک نرم‌افزار و کنترل چندین مرکز به‌طور همزمان
 • امکان مکالمه صوتی با افراد حاضر در محل
 • امکان کنترل دوربین‌های گردان و بسیاری امکانات دیگر

نصب دوربین مدار بسته در کرج


معمولاً جهت نصب دوربین مداربسته به گوشی، یک‌ سری تنظیمات روی دستگاه ضبط تصاویر انجام می‌شود. یک نرم‌افزار اندروید iOS روی گوشی هوشمند نصب می‌شود و در داخل آن نیز تنظیماتی اعمال می‌شود تا تلفن همراه از طریق اینترنت به دوربین متصل شود؛ حال اگر این تنظیمات و پارامترها به هم بریزد، عملاً تصویر دوربین مداربسته از دست خواهد رفت..

 • به هم خوردن تنظیمات انتقال تصویر روی دستگاه ضیط DVR\NVR
 • به هم خوردن تنظیمات انتقال تصویر در نرم‌افزار نصب‌ شده روی گوشی
 • دلایل اساسی قطع تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل
 • مشکل اینترنت مابین گوشی و دوربین مداربسته
 • به هم خوردن تنظیمات گوشی و یا DVR/NVR

نتیجه‌گیری:
نصب دوربین مداربسته روی گوشی باعث بالا رفتن امنیت می‌شود و از خطرات احتمالی مثل دزدی و… جلوگیری می‌کند. این تکنولوژی را می‌توان به سادگی روی تلفن همراه به نمایش گذاشت و از آن استفاده درست کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست