دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها می‌توانند دوربین‌های ویدئویی یا دوربین‌های دیجیتال باشند. در این مقاله می‌خواهیم راجب به نصب دوربین مداربسته به تلویزیون اطلاعاتی به شما بدهیم.

در قدم اول به وسایل مورد نیاز برای نصب می‌پردازیم:

نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

وسایلی که برای نصب نیاز دارید

برای نصب دوربین مداربسته به تلویزیون نیاز به وسایل پیچیده نیست و با ابزار ساده می‌توان دوربین‌ها را نصب کرد؛ برای مثال RCA آداپتور BNC آداپتور برق جک پلاگین اتصال‌دهنده (RG59) دوربین آنالوگ کابل کواکسیال.

منبع تغذیه

از مارک و برند خوب دوربین مداربسته استفاده شود. برای نصب کردن دوربین مداربسته به تلویزیون، اولین چیزی که باید مد نظر داشته باشیم این است که چه نوع دوربینی را خریداری کرده‌اید. دوربین‌های آنالوگ سنتی به صورتی است که شما نمی‌توانید از دوربین‌های آنالوگ با وضوح بالا با تکنولوژی HD-TVI ، HD-CVI و AHD استفاده کنید؛ زیرا آن‌ها با تلویزیون معمولی شما سازگار نیستند؛ اگر این نوع دوربین را دارید، برای نصب دوربین مداربسته به یک دستگاه اضافی نیز نیاز خواهید داشت .

 


نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر در 4 مرحله


نمونه‌ای از دوربین مداربسته آنالوگ سنتی

فرقی نمی‌کند که مدل دوربین دام، بالت یا باکسی باشد. نکته مهم این است که اگر دوربین از فناوری CVBS سنتی استفاده می‌کند، می‌توان آن را در فروشگاه یا دفترچه راهنما محصول بررسی کرد. کابل‌ها، اتصالات و سایر لوازم جانبی برای نصب دوربین مداربسته به تلویزیون با داشتن اطلاعات کافی از دوربین و همچنین انتخاب صحیح دوربین و وسایل آن باید آماده نصب دوربین به تلویزیون شوید.

کابل کواکسیال ترکیبی RG59 ساخت ای کابل به گونه‌ای است که با استفاده از کابل کواکسیال ترکیبی RG59 به دلیل نحوه ساخت این نوع کابل می توانید همزمان سیگنال ویدیویی و برق را ارسال کنید.

اتصال‌دهنده BNC

اتصالات BNC در هر طرف کابل کواکسیال قابل استفاده است؛ مدل‌های مختلف این کابل در بازار وجود دارد.

آداپتور BNC به RCA

برای نصب دوربین مداربسته به تلویزیون ، باید اتصال BNC را با RCA که ورودی موجود در تلویزیون است، تطبیق دهید.

نصب دوربین مدار بسته به تلویزیون

کانکتور آداپتور برق جک پلاگین

اتصالات آداپتور برق جک پلاگین برای اتصال برق استفاده می‌شوند و فقط باید آن را به کابل و به منبع تغذیه و دوربین مداربسته وصل کرد.

منبع تغذیه دوربین مداربسته

انواع مختلف منبع تغذیه برای دوربین‌های مداربسته وجود دارد که برخی از آنان دارای جعبه‌های محافظ و فیوز هستند.

نحوه نصب دوربین مداربسته به تلویزیون

1-در مرحله اول باید دوربین مداربسته خود را نصب کنیم

مدل مناسب را برای نصب خود انتخاب کنید. رایج‌ترین گزینه‌ها دام وبولت است و می‌توان دوربین را به دیوار یا سقف چسباند و اتصال کابل را انجام داد.

2-کابل دوربین مدار بسته را به دوربین وصل کنیم

اگر اتصال مناسب BNC به کابل کواکسیال خود را با توجه به جزئیات انجام دهید، در اتصالات مشکلی نخواهید داشت و همچنین مطمئن شوید که شیلد در تماس با هادی مرکز نباشد.

3-برای تغذیه دوربین از کانکتور استفاده کنید

برای اطمینان از اتصال صحیح از P4 به منبع تغذیه و دوربین مداربسته اتصالی برقرار کنید؛ با توجه به قطب منفی و مثبت، کابل‌ها را به درستی نصب کنید تا از آسیب‌دیدگی دوربین جلوگیری شود.

4-منبع تغذیه را به دوربین وصل کنید

منبع تغذیه را به طور صحیح به دوربین مداربسته متصل کنید. (هواستان به قطب مثبت کابل برق اهمیت باشد) ترسی نداشته باشید و تمام مراحل را به درستی و با دقت انجام دهید.

5-دوربین را به تلویزیون متصل کنید

با استفاده از آداپتور BNC به RCA ، ورودی دوربین مداربسته را در ورودی ویدیوی استاندارد به تلویزیون وصل کنید.

6-تلویزیون را روشن کنید و ورودی اِی وی را انتخاب کنید

ورودی صوتی و تصویری (AV) را در تلویزیون خود انتخاب کنید. (تصویر باید روی صفحه ظاهر شود)

 


نصب دوربین مدار بسته به گوشی


نتیجه‌گیری:

استفاده از(CVBS) در نصب دوربین مداربسته به تلویزیون ضروری است و همچنین استفاده از دوربین‌های HD-TVI ، HD-CVI و AHD را فراموش کنید. در هنگام کار با منبع تغذیه احتیاط کنید و مطمئن شوید قطب منفی و مثبت صحیح باشد. عجله نکنید و همه چیز را با دقت به هم متصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست