از بهره‌مندی‌ها و مزایا نصب دوربین مداربسته در منزل این است که موجب افزایش سطح امنیت شده و این امر نیز باعث می‌شود فرد با خاطری آسوده هنگام سفر و دوری از خانه، به مشاهده و بررسی تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته و ذخیره شده روی دستگاه DVR با استفاده از تکنولوژی انتقال تصویر بپردازد. پروسه تحقیق، انتخاب، خرید و نصب سیستم‌های نظارت تصویر می‌تواند جذاب باشد.

همچنین نیز اگر خودتان اقدام به خرید و نصب دوربین‌های مداربسته کردید، می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید؛ بشرطی که در منابع درستی به تحقیق پرداخته و از مشاوران زبده و صحیحی کمک گرفته باشید. امروز با ما همراه باشید تا اموزش صفر تا صد جهت خرید و نصب دوربین مداربسته در خانه را به شما عزیزان ارائه می‌کنیم.

نصب دوربین مدار بسته در منزل
قبل از نصب دوربین مداربسته در منزل توجه کنید!

تهیه لیستی از نیازها برای نصب دوربین مداربسته در منزل

اولین قدم تهیه لیستی از مکان‌هایی است که نیاز است دوربین مداربسته نصب شود؛ این به این معناست که مشخص کنید در چه مکان‌هایی نیاز به کنترل و نظارت تصویر دارید.
نظارت تک تک نقاط خانه توسط دوربین‌های مداربسته هم گران است و در عین حال غیرضروری؛ در نتیجه نقاطی از خانه مهم‌تر هستند و نیاز بیشتری به نظارت دارند را باید مشخص و اولیت‌بندی کنید.

نقشه را روی یک کاغذ کشیده و نقاطی که نیاز به نصب دوربین مداربسته است را مشخص کنید؛ سپس تک تک مکان‌هایی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کرده‌اید را چک کنید تا مطمئن شوید در آن نقطه بهترین تصویر را از دوربین مداربسته می‌گیرید و شیئی مانع ضبط تصویر توسط دوربین مداربسته نیست.

پس برای صرفه‌جویی در هزینه و در عین حال بیشترین بهره‌وری، باید نقاط مناسب را برگزینید تا به نتیجه‌ای مطلوب دست پیدا کنید.

 


نصب دوربین مدار بسته به کامپیوتر در 4 مرحله


مکان‌هایی که در خانه بیشتر به دوربین مداربسته نیاز دارند

 • درب جلویی و پشتی خانه
 • پنجره‌های رو به خیابان
 • فضاهای باز داخل خانه (مثل آشپزخانه، حال و…)
 • کوچه یا خیابانی که خانه در آن واقع است
 • ایوان
 • راه‌ پله‌ها
 • پارکینگ خودرو

تجهیزات ضروری و اصلی برای نصب دوربین مداربسته در منزل

 • دوربین مداربسته (به تعداد نیاز)
 • دستگاه DVR
 • هارد دیسک برای ذخیره
 • منبع تغذیه 12 ولت
 • کابل مخصوص دوربین مداربسته (کابل ترکیبی همراه با برق)
 • فیش BNC

تجهیزات دیگر که بسته به نیاز و شرایط می‌توان برای نصب دوربین مداربسته در منزل داشت

 • داکت
 • باکس 15*10
 • لوله فکسی

نصب دوربین مدار بسته در منزل

یک دستگاه DVR و یک نمایشگر برای دوربین مداربسته در منزل

برای مشاهده و ضبط تصویر دوربین‌های مداربسته‌تان نیاز به یک دستگاه DVR دارید. دی وی از تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون (هر نمایشگر ممکنی) ارسال می‌کند. دستگاه‌های DVR فضا ذخیره‌سازی (هارد دیسک) متفاوتی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد از چند روز تا چند ماه تصویر ذخیره کنند.

تست تجهیزات قبل از نصب دوربین مداربسته در منزل

قبل از نصب دوربین مداربسته، از سلامت تمام تجهیزات از جمله کابل‌ها و فیش‌ها، دستگاه DVR، دوربین‌های مداربسته، مانیتور یا تلویزیون اطمینان حاصل کنید تا در طی پروسه‌های بعدی به مشکل برنخورید.

نکات مهم در نصب دوربین مداربسته در منزل

انتخاب ارتفاع و زاویه مناسب برای نصب دوربین مداربسته در منزل

بهترین زاویه هر اتاقی برای نصب دوربین مداربسته معمولا کنجی از اتقاق است که دیوارها و سقف به هم می‌رسند. اطمینان حاصل کنید که دوربین مداربسته تصویر تمام ورودی‌ها و خروجی‌های موجود در اتاق را پوشش داده باشد.

اگر قصد نصب دوربین مداربسته در فضا بیرون را دارید، دوربین مداربسته را در ارتفاع 3 متر یا بیشتر نصب کنید تا دوربین مداربسته در دسترس افراد نباشد و همچنین در معرض دید نبوده و یا در نگاه اول قابل تشخیص نباشند.

 


نصب دوربین مدار بسته در کرج


دوربین مداربسته در منزل را روی دیوار نصب کنید

 1. مکان مناسب را مشخص کنید.
 2. محل پیچ‌های دوربین مداربسته را روی دیوار علامت‌گذاری کنید.
 3. جاهای علامت‌گذاری شده را با استفاده از یک دریل سوراخ کنید.
 4. دوربین مداربسته را به دیوار پیچ کنید.
 5. سمت دوربین مداربسته را تنظیم کنید.

دوربین مداربسته را به یک منبع تغذیه برق وصل کنید

آداپتور برق که اتصال دوربین مداربسته به پریز برق معمولی دیواری را ممکن می‌کند. یک سر سیم آداپتور را به پشت دوربین مداربسته و سر دیگر را (دوشاخه) به پریز برق متصل کنید.

یک سر کابل تصویر را به DVR و سر دیگر را به دوربین اتصال دهید

کابل تصویر از طریق فیش BNC به DVR و دوربین مداربسته متصل می‌شوند. برای اموزش زدن فیش BNC ادامه این مطلب را بخوانید.

یک سره کابل RG که به دو سرش فیش بی ان سی متصل است را به دی وی ار، و یک سر دیگر کابل را به دوربین مداربسته متصل کنید؛ توجه کنید که باید فیش BNC را به درگاه ورودی دی وی آر (Input) متصل کنید تا تصویر دوربین مداربسته را ببینید.

نمایشگر (مانیتور یا تلویزیون) را به دستگاه DVR اتصال دهید

برای اتصال دستگاه DVR به نمایشگر از خروجی‌های HDMI – VGA – AV پشت دستگاه استفاده می‌شود. بعد از انتخاب نوع کابل، یک سر کابل را به دستگاه DVR و یک سر دستگاه را به نمایشگر متصل کنید. شما می‌توانید به تعدادی که دستگاه DVR ورودی دوربین مداربسته دارد (4 کانال – 8 کانال – 16 کانال و …) به آن دوربین مداربسته متصل کنید؛ دستگاه DVR بطور اتوماتیک تصویر هر دوربین مداربسته‌ای که به آن متصل کنید را ضبط می‌کند.

نتیجه‌گیری:
برای نصب دوربین مداربسته در منزل و هرجایی که مدنظرتان است، فاکتورهایی باید رعایت شوند که بسیار موثر هستند. شما باید بهترین نوع متناسب به استفاده و بودجه خود انتخاب کنید و همچین تجهیزات و وسائل مورد نیازتان را فراهم سازید و در بهترین محل ممکن آن را نصب و راه‌اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست