در حالی که نما بیرونی ساختمان گاهی می‌تواند در دکوراسیون داخلی نیز لحاظ شود، این اصطلاح معمولاً فقط به طراحی داخلی اشاره دارد؛ این موضوع محبوب بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی سرگرمی خانگی است. این نوعی سرگرمی محبوب برای بسیاری از افراد است، زیرا شما برای تزئین خانه خود نیازی به تخصصی ندارید.

تاریخچه و اصطلاحات فعلی
در گذشته، فضا داخلی به صورت بخشی از روند ساخت به طور غریزی در کنار هم قرار می‌گرفت.

دکوراسیون داخلی

حرفه دکوراسیون داخلی نتیجه توسعه جامعه معماری پیچیده‌ای است، که در نتیجه توسعه فرآیندهای صنعتی حاصل شده است.
پیگیری استفاده موثر از فضا، رفاه کاربر و طراحی کاربردی به توسعه حرفه طراحی داخلی معاصر کمک کرده است.

حرفه دکوراسیون داخلی از نقش دکوراتور داخلی، اصطلاحی که معمولاً در آمریکا استفاده می‌شود، جدا و متمایز است. این اصطلاح در انگلستان کمرنگ‌تر است، جایی که حرفه طراحی داخلی هنوز بی‌نظم است و بنابراین به طور دقیق، هنوز به طور رسمی حرفه‌ای نیست.


بازسازی ساختمان های قدیمی و کلنگی


تاریخچه معماری در هند و مصر باستان

در هند باستان، معماران همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی نیز فعالیت می‌کنند؛ این را می‌توان از منابع معمار ویشواکارما، یکی از خدایان در اساطیر هند، دریافت. در طراحی این معماران از خانه‌های هند در قرن هفدهم، مجسمه‌هایی که متون و وقایع باستانی را به تصویر می‌کشند، در داخل کاخ‌ها دیده می‌شوند.

در دوران قرون وسطی، نقاشی‌های دیواری یکی از ویژگی‌های مشترک عمارت‌های کاخ مانند در هند بوده است، که معمولاً به نام هالیس شناخته می‌شوند؛ در حالی که بیشتر خانه‌های سنتی تخریب شده‌اند تا به ساختمان‌های مدرن راه پیدا کنند.

در مصر باستان، مقبره‌ها به عنوان مخزن نذورات غذایی قرار داده می‌شد؛ از این طریق می‌توان جزئیات مربوط به دکوراسیون داخلی اقامتگاه‌های مختلف در سرتاسر سلسله‌های مختلف مصر را از قبیل تغییر در قسمت تهویه، رواق‌ها، ستون‌ها، آبراهه‌ها، پنجره‌ها و درها را تشخیص داد.
در طول قرن 17 و 18 و اوایل قرن 19، دغدغه خانه دارها دکوراسیون داخلی، یا اساسیه داخل خانه بود که به سبک هنری برای فضای داخلی مناسب بود. معماران همچنین از صنعتگران برای تکمیل دکوراسیون داخلی ساختمان‌های خود استفاده می‌کنند.

تزئینات داخلی چیست؟

تزئینات داخلی به هنر و دانش ساختن فضای داخلی برای زیبایی بیشتر برای ساکنان آن اشاره دارد.
طراح داخلی شخصی است که برای طراحی یک فضا استخدام می‌شود؛ در حالی که به نظر می‌رسد این کار به سادگی انتخاب رنگ و قرار دادن مبلمان است.

طراحان دکوراسیون داخلی، در توسعه مفهومی و اجرای طراحی خود مشارکت می‌کنند. آن‌ها اغلب در بازدید از سایت‌ها و کار با مدیریت ساخت و ساز درگیر می‌شوند، خصوصاً وقتی صحبت از ساختمان‌های بزرگ تجاری می‌شود.

شما می‌توانید یک طراح داخلی استخدام کنید تا اتاقی را در خانه خود تغییر دکوراسیون داخلی دهد یا به شما کمک کند تا کاملاً آن را بازسازی کنید. وقتی نوبت به کارهای بزرگ بازسازی می‌رسد ، استخدام یک طراح داخلی به شما اطمینان را می‌دهد که حداکثر استفاده را از فضای مورد نظر خود خواهید گرفت؛ آن‌ها همچنین به اطمینان از عدم ایجاد خطرات ایمنی دکوراسیون داخلی خواهند کرد.

هنر ترکیب‌بندی

طراحی داخلی به عنوان یک هنر ترکیب بندی دیده می‌شود؛ زیرا از طراحان می‌خواهند قطعات مختلفی را گرد هم بیاورند تا یک ظاهر شیک را تشکیل دهند. آن‌ها از قسمت کف اتاق در بعضی موارد گرفته تا ضربات قفسه‌بندی شده در جلد کتاب، از نظر ظاهری اتاق کار می‌کنند. اغلب ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا یک طراح داخلی کار خود را به پایان برساند؛ زیرا کارهای زیادی در این زمینه انجام می‌شود.

دکوراسیون داخلی
تبدیل شدن به یک طراح داخلی

اگر طراحی داخلی چیزی است که شما عاشق آن هستید، تبدیل آن به یک حرفه ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید. در حالی که بعضی از مکان‌ها مجوزها را به طراحان داخلی احتیاج دارند، اما این قوانین براساس موقعیت متفاوت است؛
مانند اکثر مشاغل، گرفتن مدرک دانشگاهی در طراحی داخلی بیشتر و بیشتر اتفاق می‌افتد.

این یک رشته محبوب در بسیاری از دانشگاه‌های چین است. مدارس در ایالات متحده و انگلیس دوره‌هایی مانند معماری داخلی را نیز ارائه می‌دهند. تقریباً یک چهارم طراحان داخلی صاحب شرکت‌های خود هستند؛ 75 درصد دیگر طراحان داخلی حرفه‌ای در شرکت‌هایی با اندازه های مختلف کار می‌کنند.


طراحی داخلی به سبک ساحلی


شرکت‌های معماری معمولاً طراحان داخلی را برای تزئین لابی‌ها و قسمت‌های انتظار ساختمان‌های دولتی و بزرگ استخدام می‌کنند. اکثر ساختمان‌های غیر مسکونی، احتمالاً دارای یک دکوراتور داخلی بوده که نشان می‌دهد چه میزان نیاز به آن‌ها وجود دارد!

نتیجه‌گیری:
برای داشتن یک دکوراسیون داخلی مطلوب و باب میل، نیاز است که به مواردی همچون: ترکیب‌بندی‌ استفاده از رنگ مناسب، ایده و خلاقیت توجه شود؛ که این خلاقیت در اکثر افراد یافت می‌شود و طراحی دکوراسیون داخلی می‌تواند توسط خود فرد انجام شود. همچنین با مشاوره گرفتن از طراح داخلی نیز می‌توان این کار را انجام داد.
منابع :

لطفا به این نوشته امتیاز دهید

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

تا الان رای ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
×