نورپردازی ، از موارد بسیار مهمی است که در قسمت داخلی و خارجی ساختمان، مراکز خرید و فروشگاه‌ها، ادارات و ساختمان‌های مرکزی و به طور کلی می‌توان گفت بر روی نمای هر ساختمان با توجه به نوع کاربریش، تأثیر چشم‌گیری دارد.

در سال‌های اخیر دامنه معانی واژه نورپردازی بسیار زیاد شده است، که می‌توان آن را علم مستقلی دانست. از نظر یک معمار در طراحی نما همان‌قدر که نمای یک ساختمان در طول روز از نظر زیبایی و جذابیت دارای اهمیت می‌باشد، به همان اندازه نیز در شب نورپردازی آن مهم است.

در شب نورپرداٰزی اصولی یک ویژگی مهم است که باعث خاص بودن یک ساختمان می‌شود، زیرا ممکن است در روز از کنار یک ساختمان گذشته باشید و جذابیت زیادی برایتان نداشته باشد؛ اما همان نما در شب به لطف نورپردازی درست و ماهرانه دارای جذابیت چند برابری باشد.

نورپردازی و برق برای محیطی که مدنظرتان است، با محیطی دیگر متفاوت است؛

نورپردازی-و-برق

در توضیح این جمله باید گفت که نورپردازی و برق علاوه بر محل قرارگیری چراغ‌ها به نوع و شدت و حتی رنگ آن‌ها هم توجه می‌کند و سعی دارد که بین محیط و نور پردازی و برق توازن برقرار باشد.

یکی از موارد مهمی که هنگام نورپردازی و برق یک ساختمان حائز اهمیت می‌باشد، این است که نباید نور زیاد باشد که موجب آزار و اذیت ساکنان شود؛ یعنی باید از ورود نور به نما داخلی جلوگیری نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست