ایزوگام و قیرگونی نوعی عایق‌کاری هستند که به منظور عدم نفوذ آب به داخل ساختمان در قسمت‌هایی مانند پشت بام خانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه و پی‌سازی انجام می‌شوند.

امروزه و در شرایط کنونی قیمت ایزوگام و قیرگونی روز به روز در حال افزایش است، به همین خاطر در در ساختمان‌سازی و صنعت ساخت و ساز سعی بر این است از عایقی برای ساختمان استفاده کنند که در کنار مقاومت خوب از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد.

در ابتدا یک توضیح مختصر درباره ایزوگام و قیرگونی برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم:

قیرگونی چیست؟

همانطور که از نامش پیداست، قیرگونی محصولی متشکل از قیر و گونی است که در عایق‌کاری قسمت‌های مختلف ساختمان از آن استفاده می‌شود. در انجام قیرگونی، گونی نقش لایه مسطح‌کننده را انجام می‌دهد و قیر به وسیله گونی تثبیت می‌شود. قبل از انجام قیرگونی باید سطح مورد نظر به وسیله سیمان آماده‌سازی شده باشد، زیرا قیرگونی وزن نسبتا بالایی دارد و هر ملاتی تحمل وزن آن را ندارد. قیرگونی به دو صورت یک لایه و دو لایه انجام می‌شود و بسته به نوع سازه و شرایط آب و هوایی نوع انتخابی مشخص می‌شود.

ایزوگام چیست؟

ایزوگام نوع دیگری از عایق‌کاری است که از تیشو، یک لایه پلی‌استر سوزنی، قیر صنعتی، مواد پلیمری، پودر تالک، باند و چسب و فویل آلومینیومی تشکیل شده است. مانند قیرگونی قبل از انجام ایزوگام باید آماده‌سازی و زیرسازی به منظور مقاومت و دوام بیشتر انجام شود؛ توجه داشته باشید که ایزوگام بر روی سطوحی که از فلز، سرامیک و چوب باشد به خوبی نمی‌چسبد! نصب ایزوگام با قیرگونی مقداری و متفاوت است و نصب آن را با حرارت بالا و با استفاده از مشعل انجام می‌دهند.

قیمت ایزوگام و قیرگونی به چه عواملی وابسته است؟

موارد زیادی در تعیین قیمت ایزوگام و قیرگونی تاثیرگذارند؛ مساحت و متراژ کار، نوع مصالح مورد نیاز، حمل و نقل، ایاب و ذهاب و همچنین نیاز محل مورد نظر به زیرسازی و آماده‌سازی، همه و همه در قیمت ایزوگام و قیرگونی موثرند. قیمت ایزوگام و قیرگونی با توجه به یکدیگر متفاوت است و بسته به نوع انتخابی برآورد می‌شود اما دستمزد نصب ایزوگام و قیرگونی تقریبا به یک میزان است و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

ناگفته نماند که ایزوگام و قیرگونی هر یک انواع مختلفی دارند و قیمت‌های هر کدام با یکدیگر متفاوت است.

قیمت ایزوگام و قیرگونی

در مورد نصب اسفالت و قیرگونی در تهران بیشتر بخوانید

 تاثیر ابعاد و متراژ فضا بر قیمت ایزوگام و قیرگونی

از آنجایی که متراژ و ابعاد یک عامل بسیار تاثیرگذار در میزان برآورد هزینه ایزوگام و قیرگونی هستند، متخصصین قیمت‌گذاری را به صورت متری انجام می‌دهند. متراژ فضا میزان پوشش ایزوگام مورد نیاز را نشان می‌دهد و از این جهت در واقع بر هزینه خرید تاثیر می‌گذارد. هر چه مساحت کار و متراژ نصب ایزوگام بیشتر باشد، قیمت نصب ایزوگام نیز بیشتر می‌‌شود.

معمولا فروشندگان ایزوگام شرایط و نیروی نصب ایزوگام را هم فراهم می‌کنند و رقم معقولی را برای قیمت ایزوگام با نصب پیشنهاد می‌کنند.

تاثیر حمل و نقل بر قیمت ایزوگام و قیرگونی

عامل تاثیرگذار بعدی در برآورد هزنه ایزوگام و قیرگونی، حمل و نقل پوشش‌های ایزوگام و کپسول‌ها و سایر لوازم مورد نیاز برای نصب به محل است؛ به بیان دیگر قیمت ایزوگام و قیرگونی به محله مشتری وابسته است و هر چه رساندن مصالح و لوازم ایزوگام به محل زحمت بیشتری ببرد، هزینه حمل و نقل افزایش پیدا می‌کند.

اگر سطح کار متراژ خیلی بالایی داشته ‌باشد به طوری که برای حمل و نقل تجهیزات مورد نیاز به بیشتر از یک ماشین نیاز باشد، طبیعتا هزینه جا به‌ جایی افزایش پیدا می‌‌کند و مبلغ نهایی قیمت نصب ایزوگام هم بیشتر خواهد بود.

شما می‌توانید متخصص خود را از نزدیک محل مورد نظرتان انتخاب کنید تا هزینه رفت و آمد و ایاب و ذهاب کاهش پیدا کند.

 


نصب ایزوگام و قیرگونی


تاثیر روش اجرا در قیمت ایزوگام و قیرگونی

در تعیین قیمت ایزوگام و قیرگونی مواردی مانند روش اجرا، میزان مهارت عایق کار و همچنین کیفیت کار و مواد اولیه قیر مورد استفاده نیز بسیار تاثیرگذارند. اطلاع از آخرین قیمت قیرگونی در تهران به صورت مستقیم از طریق کارشناسان مرکز خوارزم سازه بدون هیچ گونه محدودیتی به صورت کاملا شفاف امکان‌پذیر است.

قیمت‌های قیرگونی با توجه به فاکتورهایی نظیر روش اجرا و رعایت استانداردهای اجرا قیرگونی تعیین می‌شوند.

قیمت ایزوگام و قیرگونی

قیرگونی کف ساختمان

نوع قیرگونی کف ساختمان با در نظر داشتن یک عامل بسیار مهم، یعنی عمر ساختمان انتخاب می‌شود؛ در مرحله بعد کارشناس و نصاب قیرگونی با در نظر گرفتن این موضوع از روش قیرگونی سنگین یا قیرگونی سبک استفاده می‌کند. استفاده از قیرگونی کف ساختمان برای پوشش این سطح باعث مدیریت هزینه‌های مالی می شود؛ در نتیجه این روش به عنوان یک گزینه کاملا رقابتی به شمار می‌آید.

قیرگونی کف ساختمان یکی از کارهای بازسازی به شمار می‌رود؛ به همین دلیل از تغییر شکل ظاهری بنا جلوگیری می‌کند و در نتیجه این روش را باید به عنوان یکی از بهترین و در عین حال باصرفه‌ترین روش‌های مقاوم‌سازی ساختمان به شمار آورد. لازم به ذکر است که استفاده از قیرگونی در سطوح مختلف در یک ساختمان، نقش مهمی در کاهش آسیب‌های ناشی از ورود رطوبت و آب به بنا دارد.  در صورت اجرا اصولی این روش شاهد افزایش عمر بنا و هم افزایش مقاومت سازه‌های ساختمانی خواهید بود.

 


ایزوگام و قیرگونی با بهترین قیمت


قیمت اجرا ایزوگام پشت بام

قیمت ایزوگام پشت بام با در نظر گرفتن متراژ آن مشخص می‌شود. به دلیل پوشانده شدن کل فضا و همچنین بالا رفتن ایزوگام به اندازه 25 الی 30 متر بر روی دیوارها و لوله‌های موجود در پشت بام، مقدار ایزوگام 30 درصد بیشتر از متراژ اصلی پشت بام می‌شود؛ برای مثال پشت بامی به متراژ 200 متر، حدود 260 متر ایزوگام نیاز دارد.

در نتیجه هزینه ایزوگام یک پشت بام به اینگونه محاسبه می‌شود: متراژ فضا ضرب در هزینه ایزوگام مصرفی؛ هزینه نصب و ایاب و ذهاب به صورت جداگانه محاسبه و به مبلغ ایزوگام اضافه می‌شود.

درباره ایزوگام و قیرگونی پشتبام ساختمان بیشتر بدانید.

نتیجه‌گیری:

عوامل زیادی در تعییت قیمت ایزوگام و قیرگونی تاثیرگذارند و شما باید با توجه به موارد ذکر شده و بودجه مورد نظرتان متخصص مناسبی انتخاب کنید تا پایان کار از رضایت کاملی برخوردار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست