بازسازی دفتر کار

بهتر است قبل از خرید ساختمانی که در وضعیت کلنگی است، هزینه ای را برای رساندن ساختمان به وضعیت نو و آماده مصرف بررسی کنید. اگر از نظر مسائل اقتصادی امکان پذیر بود، ساختمان را بخرید و یا روی آن سرمایه‌گذاری کنید.
بسیاری از صاحبخانه‌های واحدهای اداری، ترجیح می‌دهند هزینه‌های خود را کم کنند و اساساً تعهدی برای ارتقای سطح کیفیت ساختمان ندارند. اما دیدگاه ما در رابین هوم این است که برای قرارگیری در مسیر پیشرفت، در جامعه کارگزار و مستاجر، ارائه چشم اندازهای جدید و تمدید و توسعه اجاره، ارتقا سطح کیفی ساختمان امر مهمی تلقی می‌شود.

از مواردی که در آن افزایش سطح کیفی ساختمان مهم است، این می‌باشد که صاحب ملک تصمیم به فروش داشته باشد، باید. بسیاری از خریداران ملک، ساختمان کلنگی را نمی‌خرند. وقتی ساختمان را نوسازی کنید، شرایط خرید برای ادارات و موسسات را مطلوب‌تر می‌کنید.

مراحل بازسازی واحد اداری

در ادامه مراحل بازسازی واحدهای تجاری را بررسی می‌کنیم، یک بازسازی تجاری شامل دو بخش است:

بهبود سرمایه: در این مرحله به زیباسازی ساختمان می‌پردازیم که شامل: لابی‌ها، سرویس‌های بهداشتی اصلی ساختمان، هر نوع کار بیرونی، و هر قسمت مشترک یا کار نورپردازی بیرونی است. همچنین لیستی از امکانات رفاهی برای مستاجران تهیه می‌کنیم. این امکانات عبارتند از : طراحی و ایجاد اتاق‌های کنفرانس، تهیه صندلی‌های نرم و مناسب کار، تهیه و راه‌اندازی Wi-Fi، توجه به جزئیات افرادی که خودرو دارند و طراحی مکان مناسب برای آنان، خدمات نگهبان ساختمان و …
بهبود مستاجر: واحدهای اداری تجاری معمولاً مانند آپارتمان‌ها یا خانه‌ها با وسایل، دیوارها و تزئینات از پیش ساخته نمی‌شوند. مستاجرین معمولاً یک واحد خالی دریافت می‌کنند که سپس آن را به ایده‌آلی که در ذهنشان است ارتقا می‌دهند. زمانی‌که یک ساختمان را خریداری می‌کنید، فضایی که مستاجر می‌بیند، یک محیط ساخته نشده‌ یا دارای واحدهای بسیار قدیمی می‌باشد، که شامل نورپردازی قدیمی، پیکربندی‌های دیواری قدیمی و … است.

وقتی ساختمانی را بازسازی می‌کنیم، یکی از مهم‌ترین نکات قابل توجه، بودجه ما است . این‌که محیط را با فضای پیش ساخته یا تغییر تمام سطوح تکمیلی به فضایی مدرن، تبدیل و  قابل فروش کنیم.

یکی از چالش‌هایی که هنگام بازسازی ساختمان با آن مواجه می شویم، اختلال احتمالی در عملکرد روزانه ساختمان می‌باشد و اینکه با این سوال “چقدر بازسازی اداره طول می‌کشد؟” مواجه شوید. مستاجران باید از ارزش طرح نوسازی مطلع شوند. برای کمک به درک این وضعیت از طرف مستاجرین، ما اغلب باآنان ارتباط برقرار می‌کنیم و به آنها رندرهای زیبا (نمایش طرح‌های سه بعدی) از ظاهر ساختمان پس از بازسازی را نمایش می‌دهیم. و از قبل به آنان در مورد اختلال احتمالی در روند کار توضیح می‌دهیم.

بازسازی.
بازسازی.

بازسازی ساختمان تجاری چقدر طول می کشد؟

در مواجه با این سوال، مانند بسیاری از پروژه‌های بزرگ پاسخ این است که “بستگی دارد”. حال می‌خواهیم بررسی کنیم به چه مواردی بستگی دارد:

به جزئیات طرح، دامنه و ویژگی‌هایی که برای بازسازی انتخاب می‌کنید بستگی دارد. بازسازی واحد اداری می‌تواند از 6 ماه تا یک سال یا بیشتر طول بکشد. مدت زمان مورد نیاز برای تهیه مواد مصرفی در طرح تأثیر زیادی در روند کار دارد. زمانی که طول می‌کشد تا هزینه آن‌ها تهیه کنید، سپس مدت زمانی که طول می‌کشد تا مصالح ساختمانی را دریافت کنید و بعد مدت زمانی که نصب آن‌ها و اجرای پروژه طول می‌کشد. بخصوص برای پروژه‌هایی که می‌خواهند یک نوسازی بسیار لاکچری با مصالح خاص داشته باشند.

اهمیت بازسازی واحد تجاری

اگر یک ساختمان تجاری (اداری) قدیمی باشد، به فروش یا اجاره نمی‌رود یا نرخ معامله‌ی آن بسیار پایین است. توجه به این نکته، مخصوصاً در مناطقی که بعنوان مراکز اداری (تجاری) شهر شناخته می‌شوند کاملاً صادق است. اولین نکته که در بازسازی واحدهای تجاری – اداری مهم است توجه به شناخت و درک نیاز مستاجر است. اینکه چه کسانی با چه هدفی می‌خواهند ملک شما را معامله کنند و سپس آنان را با فضایی بالاتر از سطح انتظارشان غافلگیر کنید.

شرکت‌های IT و استارت آپی از مهمترین و بزرگترین مصرف کنندگان فضای اداری می‌باشند. کارمندانی که این موسسات استخدام می‌کنند معمولاً دستمزد بالایی دارند و نیازمند کار در فضایی جذاب هستند که خسته‌کننده هم نباشد. اکثر موسسات و ادارات هم طبق آن‌که چقدر محیط خوب و رفع کننده نیاز خود و کارمندهایشان باشد آن‌را انتخاب می‌کنند.

مزایای بازسازی واحد اداری

  • با بازسازی ساختمان اداری حجم ترافیک مشتریان احتمالی را افزایش می‌دهید. مستاجران همیشه می‌خواهند دفتر جدید و براق را بررسی کنند. افزایش ترافیک منجر به افزایش تقاضا از سوی افراد و در نتیجه منجر به افزایش قیمت ملک می‌شود.
  • عملیات بازسازی منجر به ارائه ساختمانی کاربر پسند هم برای مستاجران و هم بازدیدکنندگان می‌شود.
  • تجهیز ساختمان به سیستم‌های پیشرفته مانند اینترنت ارتقا یافته و Wi-Fi پرسرعت منجر به جذب بیشتر افراد به ملک شما می‌شود.
    بازسازی واحدهای تجاری (اداری) موجب افزایش بهره‌وری انرژی. کاهش مصرف انرژی، کاهش هزینه‌های اجرایی، افزایش درآمد خالص عملیاتی و افزایش ارزش ملک می‌شود.
بازسازی واحدهای اداری
بازسازی واحدهای اداری

چک لیست بازسازی ساختمان اداری

در ادامه مراحل بازسازی ساختمان‎‌های اداری، که مجموعه ما در رابین هوم انجام می‌دهند را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

برنامه ریزی: بررسی هدف و اینکه هدف ما از بازسازی چیست؟ مستاجران هدف ما چه کسانی هستند و چه انتظاراتی دارند؟ آیا گرایششان در حوزه‌ی کاری سنتی است یا مدرن. معماری ساختمان و محیط اطراف آن‌را در نظر بگیرید، این‌که چگونه می‌توان بر آن منطقه از شهر تأثیر مثبت گذاشت.
مستاجران و صاحبین واحدهای اداری به دنبال اشتراک گذاشتن تجربیات و کار با یکدیگر در یک محیط کاری سرگرم کننده و پویا هستند. بنابراین، ما می‌خواهیم فضاهای مشترکی را در ساختمان خود بگنجانیم که در آن افراد بتوانند جمع شوند و با یکدیگر معاشرت کنند. همچنین فضاهایی را طراحی می‌کنیم که افراد بتوانند در مناطق مجزای خصوصی از شلوغی محل کار به آنجا مراجعه کنند.
یکی از مهم‌ترین جنبه‌های بازسازی‌ ما در رابین هوم، تفکر در مورد آنچه که مستأجر یا بازدیدکننده احتمالی ساختمان از لحظه پارک خودرو خود تا لحظه ورود به لابی و عبور از آن و ورود به آسانسور و طبقه‌ی خاصی که از آن بازدید می‌کند، می‌باشد. همچنین در این مرحله با دقت مستاجران خود را بررسی می‌کنیم و آنچه نیاز دارند را در نظر می‌گیریم.

طراحی مفهومی: در این مرحله معمار یک طرح مفهومی ارائه می‌دهد. معمار این‌ طراحی را در نهایت خلاقیت، زیبایی و کارایی انجام می‌دهد.