دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی در معماری مباحثی هم راستا و تکمیل کننده هستند، برای  تکمیل اجرای یک طراحی موفق دانش دکوراسیون داخلی و چینش مناسب اجزا واجب خواهد بود. از این رو با ما همراه باشید تا درباره دکوراسیون داخلی بیشتر بدانیم:

دکوراسیون داخلی چیست

دکوراسیون داخلی فرآیند انتخاب وسایل و طرح‌ها برای طراحی فضاهای داخلی و همچنین هنر تزئین یک خانه مسکونی یا اداری با توجه به سلایق و سبک زندگی شخصی مشتری و تجهیز فضا با وسایلی که مناسب است، می‌باشد. طراحی دکوراسیون داخلی شامل انتخاب طرح‌ها، رنگ‌ها، مواد کفپوش، مبلمان، آثار هنری و لوازم جانبی است. رعایت این موارد سبب می‌شود فضا دارای طراحی زیبا و مقرون به صرفه شود. برای برخی افراد، زیبایی خانه آنقدر برایشان مهم است که از یک طراح داخلی حرفه‌ای برای انتخاب مبلمان، دیوارپوش، لوازم جانبی، فرش، دکوراسیون و… کمک می‌گیرند.

دکوراسیون داخلی

اهمیت دکوراسیون داخلی

آیا دکور محل کار یا محل زندگی شما کسل کننده و قدیمی است؟ آیا فضای خالی دارید که نیازمند طراحی عالی باشد؟ همه‌ی این‌ها دلایلی هستند تا شما را ترغیب به ایجاد تغییر و تحول در محل مورد نظر کند.

طراحان دکوراسیون داخلی

طراح داخلی به شخصی گفته می‌شود که برای طراحی یک فضا استخدام می‌شود. شاید این‌کار در نظر اغلب مردم فقط ست کردن رنگ‌ها و نحوه‌ی چیدمان وسایل، بنظر بیاید و آسان جلوه کند؛ اما بسیار گسترده‌تر است. این کار مستلزم دقت بالا، جزئی نگری و دانستن سبک‌های مختلف و هنری است. طراحان دکوراسیون داخلی در توسعه مفهومی، طرح شرکت‌ها همکاری می‌کنند. آن‌ها از محل طرح بازدید می‌کنند و در ساخت و ساز مشارکت می‌کنند.

دکوراسیون داخلی منزل

به کمک یک طراح دکوراسیون داخلی می‌توانید اتاقی را در خانه خود تغییر دهید او در بازسازی ساختمان و  کامل اتاق، استفاده‌ی حداکثر از فضا به شما کمک می‌کند. همچنین طرح را از همه جهات بررسی می‌کنند و به شما این اطمینان را می‌دهند که اجرای طرح هیچ‌گونه خطر ایمنی برای شما ندارد.

طراحان دکوراسیون داخلی همه قسمت‌‌های فضا از کف تا سقف را مورد بررسی قرار می‌دهند. آن‌ها قطعات مختلف را کنار هم قرار می‌دهند تا زیباترین و چشم‌نوازترین منظره را خلق کنند از این‌رو یک نوع هنر تلفیق و ترکیب‌بندی بشمار می‌رود. گاهاً کار طراحان دکوراسیون داخلی ماه‌ها طول می‌کشد.

تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی

اغلب انجام خدمات دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی همراه است. اگرچه آن‌ها مکمل یکدیگرند؛ اما طراحان دکوراسیون داخلی با طراحان داخلی تفاوت‌هایی دارند. طراحان داخلی همان وظایف دکوراتورها را دارند؛ اما باید در دوره‌های آموزش رسمی این حرفه شرکت کنند و گواهینامه طراحی داخلی از موسسات معتبر داشته باشند. از طرف دیگر، دکوراتورهای داخلی ملزم به گذراندن دوره‌های آموزش رسمی یا کسب تجربه حرفه‌ای نیستند.

هر دو گروه با متخصصان خدمات بازسازی، برای انجام کار طراحی همکاری می‌کنند؛ اما طراحان داخلی ممکن است با پیمانکاران برای تغییر عناصر ساختاری نیز همکاری کنند. دکوراتورهای داخلی به ندرت در تغییرات ساختاری مشارکت می‌کنند و بیشتر بر جلوه‌های دیداری فضا متمرکز هستند. در واقع دکوراسیون داخلی پل ارتباطی بین طراحی داخلی و هنر معماری است.

دکوراسیون داخلی منزل

عوامل تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی

  • مبلمان و وسایل
  • جداسازی فضا
  • نور و روشنایی
  • رنگ
  • تاثیر گل‌های آپارتمانی
  • انتخاب کف‌پوش

آیا تغییر دکوراسیون داخلی منزل یا محل کارتان را دارید؟

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

ساحلی

سبک طراحی ساحلی، یک سبک عالی برای کسانی است که می‌خواهند ساحل و دریا را وارد زندگی روزمره خود کنند. این سبک شامل طرح‌های رنگی سفید، آبی، سبز و نارنجی است. لوازم جانبی شامل صخره‌های اقیانوسی دارای قاب، صدف‌های دریایی، عناصر چوبی و مبلمان معمولی برای ایجاد مملو از آرامش است.

نوین

طراحی در این سبک، بصورت مدرن و شیک است که سادگی اجسام در آن موج می‌زند. دکوراتورها در این سبک از رنگ‌های سفید، خاکستری و سیاه به عنوان رنگ‌های اصلی استفاده می‌کنند. طرح‌ها تمیز و بدون درهم ریختگی هستند. خطوط جدا کننده اجسام پررنگ و واضح است. در سبک نوین از عناصر طبیعی مانند قاب‌های چوبی، دکور فلزی و مبلمان استفاده می‌شود.

مدرن

در دکوراسیون داخلی به سبک مدرن اصل بر سادگی می‌باشد. در این سبک تعداد وسایلی که بکار می‌رود کم و چیدمان به شیوه‌ی خلوت می‌باشد. بیشتر از رنگ‌های تیره استفاده می‌شود.

سنتی

در این سبک چیدمان وسایل به روش زمان‌های گذشته و ساده و به دور از تجملات انجام می‌شود. به طور کلی در این روش اصل بر  زنده نگه داشتن سنت‌ها و فرهنگ است. چیدمان به سبک سنتی با توجه به ناحیه زندگی هر فرد و آداب و رسوم آن منطقه متفاوت است. وسایل و دکوراسیون بکار رفته در این روش شامل: فرش‌های دست‌باف، تابلوهای منبت‌کاری شده، مبلمان ساده با چوب طبیعی و… می‌باشد.

کلاسیک

این سبک مخلوطی از سبک سنتی و امروزی است. در این روش چیدمان به‌گونه‌ای است که اصالت موجود در سبک سنتی با رفاه و راحتی سک امروزی با هم گره خورده است. رنگ‌های بکار رفته در این سبک شامل رنگ‌های ملایم مانند: رنگ طلایی، کرم، قهوه‌ای است

ما در رابین هوم امکان طراحی و ساخت دکورهایی متفاوت و منحصر به فرد در فضای شما را داریم و قادر به ساخت و تولید اکسسوری ‌هایی کم نظیر  و خاص هستیم.

 تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی

از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان به رنگ‌ها و تاثیرات آن اشاره کرد. رنگ‌ها به دو دستهتقسیم می‌شوند: گرم و سرد. رنگ‌های گرم مانند: رنگ قرمز، نارنجی و زرد می‌باشد. رنگ‌های گرم حس گرما را منتقل می‌کند و با توجه به کاربری محیط بکار می‌رود.

رنگ‌های سرد مانند: آبی، سبز، سفید. رنگ‌های سرد موجب کاهش استرس می‌شود و حس ریلکسی و آرامش را منتقل ی‌کند که از این رنگ‌ها هم با توجه به کاربری مدنظر مود استفاده قرار می‌گیرد.انتخاب رنگ به عوامل زیادی از جمله: کاربری ملک، میزان نور طبیعی دریافتی محیط، اندازه و متراژ محیط بستگی دارد.

تاثیر چیدمان وسایل در دکوراسیون داخلی:

چیدمان وسایل جزء آخرین مرحله‌ی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. اگر این مرحله به درستی و با دقت کافی انجام شود تمامی کاستی‌های مراحل قبل را نیز جبران می‌کند. برای انتخاب وسایل و چیدمان آن‌ها باید به کاربری محیط و ابعاد و دیگر عوامل نیز توجه کنید.

هزینه دکوراسیون داخلی

تعرفه و قیمت دکوراسیون داخلی با توجه به نوع وسایل و سبک انتخابی شما و ابعاد محیط متفاوت است. مجموعه رابین هوم با سابقه‌ی طولانی و درخشان در حوزه‌ی بازسازی، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی از پیشگامان این حوزه بشمار می‌رود. برای اطلاع دقیق از  هزینه‌ها می‌توانید به وب‌سایت rabinhome.com مراجعه کنید. همچنین برای دریافت مشاوره‌ی رایگان از کارشناسان خبره این حوزه می‌‎توانید با شماره ۲۰۰ ۱۱ ۷۷۷ ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.