پرسش و پاسخ

بیشترین سوالات متداول

در ابتدا باید هدفتان از بازسازی مشخص باشد، بعد لازم است بودجه و زمان انجام فعالیت بازسازی را مشخص کنید. در مرحله بعد اگر خودتان به این حرفه وارد هسنید می‌توانید شروع به کار کنید و اگر نه باید از یک شرکت بازسازی حرفه‌ای با رزومه خوب مثل رابین هوم کمک بگیرید.

بازسازی یک آشپزخانه به ابعاد آن و سطح بازسازی که قرار است انجام دهید  بستگی دارد. برای مثال اگر ابعاد آشپزخانه شما کوچک باشد و بازسازی شما در حد ترمیم قسمت‌هایی مثل در کابینت‌ها و تعویض شیرآلات باشد زمان بسیار کمی مانند 3 یا 4 روز طول خواهد کشید. ولی اگر قصد تعویض کلی کابینت‌ها و کاشی‌های بین کابینتی و تعویض کف آشپزخانه و نقاشی دیوارها و نورپردازی راداشته باشید قطعا زمان بیشتری را هم باید صرف این تغییرات کنید.

طراحی 3 بعدی که در رابین هوم انجام می‌شود تا حدود زیادی شبیه به طرح پایانی با نمایش تمامی جزییات در فضا می‌باشد که در آن تمامی تغییرات، المان‌ها، رنگ‌ها و متریالی که قرار است اجرا شود به خوبی نمایش داده می‌شود. با این طراحی شما می‌توانید دید درستی از تغییراتی که قرار است با آن رو به شوید پیدا کنید.

از دیگر عواملی که نقش مهمی در زیبایی ساختمان دارد می‌توان به نورپردازی نما اشاره کرد. همچنین هماهنگ بودن درب ورودی با نمای ساختمان نیز از دیگر مواردی است که رعایت آن لازم است.

هوشمند سازی ساختمان باعث می‌شود در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و انجام بسیاری از کارها ساده‌تر از گذشته باشد. حتی انجام برخی از کارها که در گذشته امکانپذیر نبود نیز برای ما ممکن شده است. به عنوان مثال با هوشمند سازی می‌توانید خانه خود را از راه دور تحت نظر داشته و آن را مدیریت کنید. با اینکار دیگر نگران امنیت خانه نخواهید بود.

از جمله ویژگی‌های خانه هوشمند می‌توان به داشتن امنیت بالا، صرفه جویی در انرژی و پول، انجام کارهای روتین ساختمان به صورت اتوماتیک و وجود قابلیت‌های سرگرم کنده مثل پخش موسیقی اشاره کرد.

هزینه ویلا به عواملی چون مساحت زمین، مصالح و متریال مورد استفاده، نوع و سبک طراحی و سایر موارد بستگی دارد که بعد از مشخص شدن دقیق آن‌ها می‌توان هزینه تقریبی را مشخص کرد.

دسترسی و موقعیت خوب به شهر و یا جنگل و دریا، داشتن هوای مطبوع، منظره و دید مناسب، داشتن پارکینگ، وجود انبار برای وسایل و تجهیزات باغداری، داشتن سالن نشیمن بزرگ و استفاده از مصالح با کیفیت در ساخت آن از جمله ویژگی‌های یک ویلای خوب به شمار می‌روند.

در حال حاضر برای ساخت ویلا باید برای هر متر مربع حدود 8 الی 14 میلیون در نظر بگیرید که با توجه به سبک طراحی و دیگر موارد مشخص می‌شود. اما این عدد نیز ممکن است به دلیل نوسانات قیمت خیلی زود افزایش پیدا کند. همچنین رقم اعلام شده متوسط هزینه‌ها بوده و اگر بخواهید ویلای شما امکانات بیشتری داشته باشد، این رقم افزایش پیدا می‌کند.

افزایش زیبایی و جذابیت ویلا، استفاده از فضاهای مختلف در آن و بیشتر شدن ارزش ملک از مواردی هستند که باعث اهمیت و لزوم محوطه سازی می‌شوند.