جدیدترین کاغذ دیواری مدل روز دنیا در طرح‌های مدرن و کلاسیک

جدیدترین کاغذ دیواری های مدرن و کلاسیک 2023

کاغذدیواری یک راه حل عالی برای ایجاد یک تغییر مشهود بدون زحمت زیاد در یک فضای داخلی است. کاغذ دیواری‌ها در کشورهایی مانند انگلستان و فرانسه از اوایل قرن هجدهم میلادی به منظور پوشاندن دیوارها و تزیین فضای داخلی برای طبقات ثروتمند مورد استفاده قرار گرفت.

با گذشت زمان کاغذ دیواری در بسیاری از کشورهای دیگر هم علاقه‌مندان زیادی پیدا کرد و تا مدت‌ها به عنصری اصلی برای رنگ و طرح بخشیدن به دیوارهای منازل تبدیل شد. در حال حاضر کاغذ دیواری‌ها در طرح‌های و انواع بسیار متنوع و به روزی به بازار عرضه می‌شوند.

جدیدترین انواع کاغذ دیواری روز دنیا

 1. کاغذ دیواری لاینر یا کاغذی: این کاغذ دیواری با نام کاغذ آستر شناخته می‌شود و با کاغذ یا فایبرگلاس ساخته می‌شود. این نوع از کاغذ دیواری به عنوان پایه کاغذ دیواری‌های دیگر یا برای پوشاندن عیوب دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. کاغذ دیواری چاپی یا پوستر 3 بعدی: این کاغذ دیواری با نام کاغذ دیواری 3 بعدی در طیف وسیعی از طرح و رنگ و به صورت چاپ دیجیتال و دستی تولید ‌می‌شود. چاپ دیجیتال این نوع کاغذ دیواری ارزان‌تر است به همین دلیل درسطح انبوه به بازار عرضه می‌شود. این نوع از کاغذ دیواری چون با جوهر چاپ می‌شود قابل شستشو نیست و برای مکان‌هایی مانند آشپزخانه و حمام استفاده نمی‌شود.
 3. کاغذ دیواری وینیل یا pvc: کاغذ دیواری pvc از ترکیب کاغذ چاپی با روکش وینیل تولید می‌شود. این نوع کاغذ دیواری محکم و ضد خش است و قابلیت شستشو دارد. این را هم بدانید که هرچقدر لایه پوشش وینیل در ساخت این کاغذ دیواری ضخیم‌تر باشد، داوام آن را بالاتر خواهد برد. کاغذ دیواری pvc یا وینیل را می‌توان در آشپزخانه و حمام استفده نمود.
 4. کاغذ دیواری بافت دار: این کاغذ دیواری از الیافی مخملی بر روی کاغذ با الگویی 3 بعدی چاپ می‌شود. بافت این نوع کاغذ دیواری حس لوکسی را در فضای داخلی القا می‌کند و از گران‌ترین انواع کاغذ دیواری محسوب می‌شود. البته این را هم بگوییم که قابل شستشو نیست و مناسب برای فضاهایی مانند پذیرایی است.
 5. کاغذ دیواری فویلی: این کاغذ دیواری با استفاده از ورقی بسیار نازک از فویل فلزی بر پایه کاغذ تولید می‌شود. استفاده از کاغذ دیواری فویلی جلوه‌ای فلزی و براق را در فضای داخلی ایجاد می‌کند. به عنوان زیرکار این نوع کاغذ دیواری از لاینر استفاده می‌شود تا اگر خرابی روی دیوار وجود دارد پوشانده شود، چون انعکاس این نوع کاغذ دیواری بسیار بالاست و برجستگی یا تو رفتگی‌های دیوار را نشان می‌دهد.
 6. کاغذ دیواری مایلار: این نوع کاغذ دیواری هم مانند مورد قبل ظاهری براق دارد و به همین دلیل باید زیرکاری آن به درستی انجام شود. در کاغذ دیواری مایلار لایه پلی استر به کار می‌رود به همین دلیل قابل شستشو است. نصب این کاغذ دیواری برای جلوگیری از چروک خوردگی، باید با ظرافت بیشتری انجام شود.
 7. کاغذ دیواری طرح چوب: به این نوع از کاغذدیواری بامبو گفته می‌شود که با لایه بسیار نازکی از چوب بامبو طبیعی بر روی کاغذ تولید می‌شود. این نوع کاغذ دیواری بسیار سازگار با محیط زیست است ولی قابل شستشو نیست. رنگ رول‌های این کاغذ دیواری رنگ طبیعی چوب بامبو است به همین دلیل امکان اختلاف رنگ در رول‌ها وجود دارد.

به روزترین کاغذ دیواری‌های 2023

کاغذ دیواری های پوستری
کاغذ دیواری های پوستری
کاغذ دیواری با اشکال هندسی
کاغذ دیواری با اشکال هندسی
کاغذ دیواری مدرن طرح ابر و بادی
کاغذ دیواری مدرن طرح ابر و بادی
کاغذ دیواری وینیل
کاغذ دیواری وینیل
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ

کاغذ دیواری مناسب خانه شما کدام است؟

تمام اصل انتخاب کاغذ دیواری توجه به رنگ، طرح و بافت آن است، اگر انتخاب هر کدام از این سه مورد اشتباه باشد می‌تواند فضای خانه شما را بد و نازیبا جلوه دهد. پس با رابین هوم همراه باشید تا بتوانید بهترین کاغذ دیواری را برای خانه خود انتخاب کنید. دو مورد مهمی که باید به آنها توجه داشته باشید ابعاد خانه‌تان و دیگری سبک طراحی فضای منزل شماست.

ابعاد خانه

اگر فضای خانه شما کوچک است و شما به دنبال داشتن فضایی آرام و دلباز هستید برایتان مناسب است که کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌های خنثی و طرح‌های محو استفاده کنید تا نور به خوبی در فضای شما منعکس شود و ظاهری مطبوع را برایتان رغم بزند. در مقابل اگر فضای منزلتان بزرگ است می‌توانید از رنگ‌های تیره و شارپ یا طرح‌های شلوغ یا برجسته استفاده کنید در این صورت دستتان باز است تا در انتخاب کاغذ دیواری جسارت به خرج دهید.

سبک دکوراسیون

کاغذ دیواری‌‌ها در طرح‌های متفاوت و بافت‌های گوناگون عرضه می‌شوند مانند طرح‌های گرافیکی مختلف، گلدار، طرح سنگ، پتینه، هاوایی و… که انتخاب آنها بستگی به این دارد که سبک کاغذ دیواری مد نظرتان مدرن است یا کلاسیک.

برای ایجاد ظاهری رسمی و مجلل می‌توانید از طرح‌هایی مانند داماسک یا داماس، کاغذ دیواری‌های فویلی، کاغذ دیواری‌های کلاسیک یا سلطنتی استفاده کنید. اما اگر دکوراسیون شما مدرن و امثال آن است می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با طرح پتینه، طرح سنگ یا کاغذ دیواری های بافت دار و پارچه‌ای یا کاغذ دیواری‌های ساده استفاده کنید.

نمونه کاغذ دیواری رنگ روشن برای پذیرایی

کاغذ دیواری رنگ روشن 1-1
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-1
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-2
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-2
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-3
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-3
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-4
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-4
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-5
کاغذ دیواری رنگ روشن پذیرایی 1-5

نمونه کاغذ دیواری سلطنتی برای پذیرایی

کاغذ دیواری‌های سلطنتی در دسته‌بندی کاغذدیواری کلاسیک قرار می‌گیرند که مناسب برای فضاهایی مانند پذیرایی یا فضای اداری با تم کلاسیک هستند که می‌توانند همراه با قاب‌بندی‌های گچی و آیینه‌کاری برای جلوه زیباتر همراه شوند. این سبک از کاغذ دیواری در فضای داخلی حس لوکس بودن را همراه با شکوه و قدرت القا می‌کند به همین دلیل بهتر است در فضاهایی با متراز کوچک از چنین طرحی استفاده نشود.

کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-2
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-1
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-2
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-2
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-3
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-3
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-4
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-4
کاغذ دیواری پذیرایی سلطنتی 1-5
کاغذ دیواری سلطنتی پذیرایی 1-5

سوالات و نکات مهم قبل از خرید کاغذ دیواری

در این بخش به پاسخ 4 سوال درباره خرید کاغذ دیواری پرداخته‌ایم تا در هنگام خرید پیش‌زمینه ذهنی نسبت به این موضوعات داشته باشید:

 1.  چطور می‌توان یک اتاق کوچک را با کاغذ دیواری بزرگتر نشان داد؟ اگر فضای کوچکی دارید ولی از طرفی هم دلتان می‌خواد از کاغذ دیواری به جای نقاشی دیوارها استفاده کنید، می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های محو مانند سنگ مرمر و رنگ‌های نود و روشن یا طرح‌های راه‌راه افقی برای وسیع‌تر نشان دادن فضای داخلی استفاده کنید. در نهایت برای چنین فضایی انتخاب رنگ و طرح حرف اول را می‌زند.
 2.   چطور می‌توان ارتفاع سقف را بلندتر جلوه داد؟ اگر اتاق یا نشیمن شما سقف کوتاهی دارد و می‌خواهید ارتفاع سقفتان کمی بلندتر به چشم بیاید کاغذ دیواری‌های با طرح‌های عمودی برای بلند تر نشان دادن دیوارها انتخاب مناسبی هستند.
 3. قیمت کاغذ دیواریها در طول عمرشان اثرگذار است؟ همانطور که می‌دانید کاغذ دیواری‌ها انواع مختلفی دارند و اصولا طرح‌های جدید که به صورت وینیل یا فویلی یا بافت‌دار و… در بازار عرضه می‌شوند به علت مواد به کار رفته در آنها یا ضد آب بودنشان قیمت بالاتری از مدل های قدیمی‌تر دارند. اما بالاتر بودن قیمت آنها حتما دلیل بر مقاومت بیشترشان ندارد و نیاز به نگهداری درست دارد.
 4. دوام و ماندگاری کاغذدیواری چقدر است؟ همانطور که می‌دانید کاغذ دیواری‌ها انواع مختلفی دارند و با ویژگی‌های متفاوتی تولید می‌شوند اما به طور کلی زمانی بین 5 تا 7 سال برای دوام و طول عمر آنها محاسبه می‌شود. این زمان تقریبی به نحوه نگهداری و شرایط جوی فضای داخلی شما بستگی دارد. برخی از کاغذ دیواری‌های بسیار مرغوب حتی تا 15 سال هم عمر می‌کنند.

جدیدترین مدل کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذدیواری 3بعدی یا پوسترهای 3D یکی از انواع کاغذ دیواری هستند که با ایجاد خطای دید در طراحی حسی از حضور در فضای موجود در پوستر را به بیننده القا می‌کنند. از این مدل کاغذ دیواری برای فضاهایی که میخواهید شاخص و بعد دار به نظر بیایند، می‌توانید استفاده کنید.

کاغذ دیواری سه بعدی 1-1
کاغذ دیواری سه بعدی 1-1
کاغذ دیواری سه بعدی 1-2
کاغذ دیواری سه بعدی 1-2
کاغذ دیواری سه بعدی 1-3
کاغذ دیواری سه بعدی 1-3
کاغذ دیواری سه بعدی 1-4
کاغذ دیواری سه بعدی 1-4
کاغذ دیواری سه بعدی 1-5
کاغذ دیواری سه بعدی 1-5

نصب کاغذ دیواری چگونه است؟

 • اولین مورد این است که باید زیرکاری دیوار برای انجام کاغذ دیواری مناسب باشد تا تو رفتگی یا زدگی روی دیوار نباشد.
 • برای دیوارهای گچی حتما باید قبل از کاغذ دیواری از روغن الیف یا پرایمر استفاده شود.
 • اندازه دقیق فضای داخلی را محاسبه کنید و سعی کنید یک یا دو رول کاغذ دیواری اضافه‌تر تهیه کنید. این را هم باید بدانید که رول‌های کاغذ دیواری با عرض 50 یا 70 سانت و طول 1 متر تولید می‌شوند.
 • شما نیاز به ابزاری مانند میزکار، کاتر یا تیغ موکت‌بری، کاردک پلاستیکی، غلطک، چسب مخصوص کاغذ دیواری دارید.
 • در هنگام برش و نصب باید به تکرار الگوی کاغذ دیواری توجه داشته باشید تا ثبات الگو و رنگ حفظ شود.
 • کاغذ دیواری‌ها را روی میز کار پهن کرده و برش دهید و قبل از چسباندن روی دیوار آن‎‌ها کنار هم پهن کنید تا متوجه شوید روی دیوار چه شکلی اجرا می‌شوند.

در انتها این را هم بگوییم که نصب کاغذدیواری به نظر کار آسانی می‌رسد اما نیاز به سرعت عمل و دقت بالا دارد از این رو بهتر است برای اینکه در نهایت، کاری تمیز و بدون نقص داشته باشید از یک متخصص در زمینه نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید.

کاغذ دیواری قدیمی یا به اصطلاح وینتیج کدام ها هستند؟

اگر شما هم علاقه‌مند به سبک قدیمی هستید می‌توانید در سبک کلاسیک از شاخه دکوراسیون وینتیج در فضای داخلیتان استفاده کنید. در این سبک از وسایل قدیمی و رنگ‌هایی مانند قرمز، آبی، زرد و نارنجی و … استفاده می‌شود و محدودیتی در چیدمان وجود ندارد.

کاغذ دیواری‌های قدیمی یا وینتیج که حس نوستالژی را در فضا ایجاد می‌کنند از دسته کاغذ دیواری‌هایی هستند که از گذشته تا امروز مخاطبان خاص خود را دارند و مربوط به ده 50،60 و 70 هستند. در این بخش نمونه‌هایی از آن را با هم میبینیم:

کاغذ دیواری وینتیج 1-1
کاغذ دیواری وینتیج 1-1
کاغذ دیواری وینتیج 1-2
کاغذ دیواری وینتیج 1-2
کاغذ دیواری وینتیج 1-3
کاغذ دیواری وینتیج 1-3
کاغذ دیواری وینتیج 1-4
کاغذ دیواری وینتیج 1-4
کاغذ دیواری وینتیج 1-5
کاغذ دیواری وینتیج 1-5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *