کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک_طراحی و اجرای کابینت نئو کلاسیک


کابینت نئو کلاسیک برگرفته از سبک کلاسیک و تلفیق آن با سبک مدرن است. این سبک، مابین توجه به جزییات و تجمل‌گرایی در سبک کلاسیک و سادگی سبک مدرن است و طرفداران بسیار زیادی دارد. سبک کابینت نئو کلاسیک تعادلی میان عناصر مدرن و کلاسیک در فضای آشپزخانه است که راحتی را در کنار مجلل بودن فضا میسر می‌کند.

کابینت‌ نئوکلاسیک با طراحی‌ها و فرم‌های منظم و متقارن و همچنین پالت‌های رنگی متنوع در فضاهای بزرگ به بهترین شکل قابل اجرا هستند. این سبک از کابینت برای آشپزخانه های کوچک یا باریک مناسب نیستند چون باعث عدم تعادل در محیط می‌شوند.

ویژگی و مشخصات کابینت نئوکلاسیک

کابینت‌ نئو کلاسیک به علت طراحی منحصر به‌فرد و زیبایی که دارند نسبت به سبک‌های دیگری مانند سبک کلاسیک متفاوت‌تر و در طولانی مدت جذابتر هستند در این بخش می‌خواهیم ویژگی‌های مثبت کابینت نئو کلاسیک را بررسی کنیم:

 • استفاده از خطوط ظریف در عین حال با شکوه که باعث اصالت و شکوه در فضای آشپزخانه می‌شود.
 • عدم استفاده از جزییات پیچیده و عناصر تزیینی مجلل در طراحی
 • توجه به کاربردی بودن کابینت‌ها و جادار بودن آن در کنار زیبایی آشپزخانه
 • امکان استفاده از پالت رنگی متنوع تیره یا روشن و متریال مات و براق در این سبک
 • استفاده از متریال با کیفیت و ارزنده در ساخت این سبک

متریال و روش ساخت کابینت نئو کلاسیک چیست؟

کابینت‌ نئوکلاسیک از چوب طبیعی مانند بلوط یا از ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند. در ساخت این نوع کابینت از چوبی مانند بلوط که به راحتی قابل تراش‌کاری است و جلوه زیبایی دارد استفاده می‌شود و در ساخت نوع ام‌دی‌افی آن هم از ورق MDF خام و برش کاری و ابزار خوری توسط دستگاه CNC استفاده می‌شود.

کابینت نئو کلاسیک
کابینت نئو کلاسیک

انواع کابینت نئو کلاسیک

یونیت کابینت، در تمام انواع کابینت‌ها در سبک‌های مختلف مانند مدرن، کلاسیک، نئو کلاسیک و… یکسان هسنتد و تها درب‌ها و نمای کابینت‌ها باهم متفاوتند. در کابینت نئوکلاسیک هم از نظر نما و درب‌ها دسته‌بندی‌ها به شکل زیر است:

کابینت نئو کلاسیک چوبی

این نوع کابینت از چوب طبیعی ساخته می‌شود به همین دلیل جلوه بی‌نظیر و جذابی دارد، متریال چوب در کنار حس طبیعی بودن قیمت بالایی هم دارد و در مقابل برخورد با اشیاء تیز و رطوبت آسیب‌پذیر است. این نوع کابینت به راحتی قابل تولید در رنگ‌های مختلف و به صورت مات و براق است. کابینت‌های نئوکلاسیک چوبی با طبقه‌هایی با استحکام بالا ساخته می‌شوند.

کابینت نئوکلاسیک ام دی اف

این نوع کابینت از ورق‌های ام دی اف خام با کیفیت در سه نوع مختلف ساخته می‌شوند.

 1. کابینت پلی‌اورتان نئوکلاسیک: این نوع کابینت از جنس MDF خام با پوشش رنگ پلی اورتان است، در این نوع از کابینت نئو کلاسیک تمامی قسمت‌های کابینت حتی لبه های کار رنگ می‌خورند و زیبایی و ظرافت بالایی دارند. کابینت‌های پلی اورتان در مقابل رطوبت مقاومت قابل قبولی دارند.

  کابینت نئو کلاسیک پلی اورتان
  کابینت نئو کلاسیک پلی اورتان
 2. کابینت انزو نئوکلاسیک: این نوع کابینت که به آن کابینت پولیشی هم گفته می‌شود. کابینت انزو از جنس MDF و رنگ مخصوص پولیش است که لایه‌ای با ضخامت 3 میل و ظاهری براق و شیشه‌ای روی کار ایجاد می‌کند. این نوع کابینت هم مانند مورد قبلی مقاومت بالایی دارد.

  کابینت انزو نئو کلاسیک
  کابینت انزو نئو کلاسیک

رنگ کابینت نئو کلاسیک

کالیته رنگ‌ در کابینت نئو کلاسیک بسیار متنوع و گسترده است. این سبک از کابینت‌ها در طیف رنگ‌های نود یا رنگ‌های تیره و خاص تولید می‌شوند و به علت طراحی جذاب و زیبایی که دارند اجرای آن با اکثر رنگ‌ها چشم نواز خواهند بود.

چرا کابینت‌های نئوکلاسیک سفید طرفدار زیاد دارند؟

در کابینت‌های نئوکلاسیک، رنگ سفید یکی از رنگ‌های پرکاربرد است زیرا در فضاهای کوچک و بزرگ کاربردی است و فضای آشپزخانه را دلباز و باشکوه نشان می‌دهد.

کابینت سفید نئوکلاسیک
کابینت سفید نئوکلاسیک 1/1
کابینت سفید نئوکلاسیک
کابینت سفید نئوکلاسیک 1/2
کابینت سفید نئوکلاسیک
کابینت سفید نئوکلاسیک 1/3

رنگ هایی مانند کرم، نسکافه‌ای، طوسی روشن و سبز خیلی روشن نیز رنگ‌هایی هستند که می‌توانند جایگزین مناسبی برای رنگ سفید باشند.

کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن
کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن 1/1
کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن 2/1
کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن 2/1
کابینت نئوکلاسیک با رنگ روشن 4/1
کابینت نئوکلاسیک با رنگ روشن 3/1
کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن 4/1
کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن 4/1
کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن 5/1
کابینت نئو کلاسیک با رنگ روشن 5/1

در سبک کابینت‌های نئوکلاسیک، رنگهای مات طوسی تیره و سرمه‌ای و سبز هم رنگ‌هایی هستند که برای آشپزخانه‌های بزرگ انتخاب جسورانه و خاصی محسوب می‌شوند و جلوه بی‌نظیری را در دکوراسیون منزل ایجاد می‌کنند.

کابینت نئوکلاسیک سبز
کابینت نئوکلاسیک سبز
کابینت نئوکلاسیک با رنگ طوسی
کابینت نئوکلاسیک طوسی
کابینت نئوکلاسیک سرمه‌ای
کابینت نئوکلاسیک سرمه‌ای

جزیره کابینت نئوکلاسیک در آشپزخانه

جزیره یا کانتر یکی از موارد کاربردی و زیبا در فضای آشپزخانه است، سبک طراحی آشپزخانه شما به شکلی که باشد جزیره یا کانتر در آن قابل اجراست. در سبک نئوکلاسیک که بیشتر برای فضاهای بزرگ پیشنهاد می‌شود یک جزیره هم جلوه زیبایی دارد و هم می‌تواند به عنوان کابینت مجزا از دیوار یا میز و جا نمایی سینک وسط آشپزخانه طراحی شود.

جزیره کابینت نئوکلاسیک 1/1
جزیره کابینت نئوکلاسیک 1/1
جزیره کابینت نئوکلاسیک 2/1
جزیره کابینت نئوکلاسیک 2/1
جزیره کابینت نئوکلاسیک 2/1
جزیره کابینت نئوکلاسیک 3/1
جزیره کابینت نئوکلاسیک 4/1
جزیره کابینت نئوکلاسیک 4/1

برای صفحه روی جزیره کابینت نئو کلاسیک بهتر است از سنگ کوارتز و کرین یا مارمونایت استفاده کنید یا اگر می‌خواهید اقتصادی‌تر باشد از صفحه کابینتی های طرح کرین، مرمر یا کلکته استفده کنید که همخوانی عالی با سبک نئوکلاسیک دارند.

دستگیره‌ کابینت نئوکلاسیک

یکی از عوامل موثر در زیبایی کابینت‌ها، انتخاب دستگیره مناسب نسبت به سبک کابینت طراحی شده در فضای آشپزخانه شماست. دستگیره‌ها با این که عضو کوچکی در تکمیل کابینت هستند ولی تاثیر بسیار زیادی در جلوه نهایی کابینت دارند. دستگیره‌های کابینت با متریال‌های چوبی، استیل، آهن روکش استیل، برنج، برنز و پلاستیک شفاف طرح شیشه‌ای تولید می‌شوند.

دستگیره کابینت نئوکلاسیک استیل فنجانی
دستگیره کابینت نئوکلاسیک 1/1
دستگیره کابینت نئوکلاسیک
دستگیره کابینت نئوکلاسیک 2/1

دستگیره های کابینت در ابعاد مختلف و طرح‌های خطی و دکمه‌ای و اشکال متفاوت تولید می‌شوند که انتخاب آنها بستگی به سلیقه شما و مدل کابینت انتخابیتان دارد. در کابینت نئو کلاسیک دستگیره‌های چوبی، شیشه‌ای یا استیل طلایی مات به صورت دکمه‌ای یا کشیده جلوه عالی به آشپزخانه می‌دهند.

دستگیره کابینت نئوکلاسیک شیشه ای
دستگیره کابینت نئوکلاسیک شیشه ای
دستگیره کابینت نئوکلاسیک استیل خطی
دستگیره کابینت نئوکلاسیک استیل خطی
دستگیره کابینت نئوکلاسیک چوبی
دستگیره کابینت نئوکلاسیک چوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *